PARALLEL UNIVERSE // 12-14-15-16-17-20-22-23-29-30-31 OCAK 

Yapay zekâ ile yaratılan sinematik ve derinlemesine bir medya deneyimi sunarak, İtalyan sanat tarihini ve efsanevi sanatçıların eserlerini benzersiz bir bakış açısıyla ele alan "PARALLEL UNIVERSE" sergisi ocak ayı boyunca DasDas Bursa’da sanat severlerin ziyaretine açık olacak. Katılımcılarını tablolar ve teknoloji, tarihi ve geleceği buluşturan muazzam bir deneyimle tanıştıran bu benzersiz sergide Leonardo da Vinci'nin dehası ve Van Gogh'un duygusal dokunuşları yapay zekâ tarafından yeni bir nefes alıyor. İtalyan sanat tarihinden 342 sanatçının 20.000'den fazla eseriyle beslenen yapay zekâ, sergiyi bir adım öteye taşıyarak ziyaretçilerini sıra dışı bir sanat evrenine adım atmaya davet ediyor. Sadece görsel bir deneyim sunmakla kalmayarak aynı zamanda izleyicilere sanatın evrimini ve gelecekteki potansiyelini keşfetme fırsatı da sunan "PARALLEL UNIVERSE”, sanatı, bilimi ve teknolojiyi kucaklayarak, geçmişi modernleştiriyor ve gelecekteki sanat dünyasına ilham veriyor. Sanat severleri sanatın sınırlarını keşfe çıkaran bu benzersiz sergi deneyiminin bir parçası olmak için şimdi Mobilet’te yeriniz hazır.

Bilet fiyatları:

Genel Giriş: 330,00 ₺

Öğrenci: 264,00 ₺

Çocuk: 209,00 ₺

DELİ BAYRAMI // 13-26 OCAK 

Bazı şeyler vardır, asla zamanın gölgesinde yok olup gitmez. En çok da çocukken sevdiğimiz şeyler peşinizi bırakmaz. Tıpkı bir izleyenin onlarca kez izlemek istediği Devekuşu Kabare gibi. 

Turgut Özakman'ın 1987 yılında kaleminden dökülen "Deliler" oyunu günümüzde oynansa... Üstüne üstlük tüm karakterler DasDas'ı ele geçirse neler olur? Tüm bu deliler arada bir dönüp, 1980'li yıllara göz kırpsa bir de? DasDas'ın yeni oyunu "Deli Bayramı"nda tüm bu soruların cevabını bulacak, komedinin gücünü yıllar sonra yeniden yaşayacaksınız. Yönetmenliğini büyük usta Metin Akpınar ile Mert Fırat’ın birlikte üstlendiği ve sahnede Alper Baytekin, Ayşegül Cengiz, Büşra Alnıtemiz, Cansu Boz, Didem Balçın, Erdi Güçlü, Hande Özkurt, Kadir Burak Baydar, Mert Fırat, Nila Fırat, Özgün Aydın ve Tunahan Çilingir’in yer aldığı “Deli Bayramı” 13 Ocak Cumartesi matine-suare ve 26 Ocak Cuma akşamı suare gösterimleriyle DasDas Bursa sahnesinde Bursalı tiyatro severlerin karşısında olacak.

Bilet fiyatları:

1.Kategori: 660,00 ₺

2.Kategori: 440,00 ₺

3.Kategori: 352,00 ₺

BABA // 18 OCAK PERŞEMBE // 20.30

Doğru ve yanlışın, gerçekte olan veya olmayanın, anıların ve travmaların karıştığı kaygan bir zeminde, gerçekliğin doğasına dair sorular ile seyircileri baş başa bırakan ve Şerif Erol, Zeynep Dinsel, Kübra Balcan, Alper Baytekin, Yasemin Taş ve Devrim Özder Akın’ın göz alıcı performanslarıyla sahneye taşıdıkları “Baba” oyunu, 18 Ocak Perşembe akşamı DasDas Bursa’da seyircisiyle buluşuyor.

Bilet fiyatları:

Genel Satış: 440,00 ₺

DÜNYA YERİNDEN OYNAR // 19 OCAK CUMA // 20.30

Yedi kadının özgürlükleri için yan yana durduğu, el ele verdiği, hayatları pahasına mücadele ettiği ama şarkılarını söylemekten asla vazgeçmediği müzikli oyun “Dünya Yerinden Oynar” Mert Fırat rejisiyle seyirciyle buluşmayı sürdürüyor. İstanbul yalılarının birinde geçen ve izleyicinin İstanbul semalarında dolaşan bu tanıdık melodileri mırıldanırken kadınların sözlerine kulak da kabartacakları “Dünya Yerinden Oynar”, Alara Canay, Emine Doruk / Gökşen Ateş, Melisa Akman, Özge Borak, Özge Fışkın, Rana Büyükyılmaz ve Su Sonia’nın göz alıcı oyunculuklarıyla 19 Ocak Cuma akşamı DasDas Bursa sahnesinde Bursalı tiyatro severleri selamlayacak.

Bilet fiyatları:

Genel Satış: 440,00 ₺

MERVE ÖZCAN STAND UP - BERBAT BİR ANNE // 20 OCAK CUMARTESİ // 20.30

Berbat Bir Anne Podcast’in BBA’sı Merve Özcan; parlementerler, bekarlar, evliler, lavanta yağı, çocuklu hayat, annelik, flört, 7 uyuyanlar, babalar, boşananlar, Artemis, kadınlar, Mickey Mouse ve kırılgan erkek egosuna dair türlü korelasyonlarla örülü stand up gösterisiyle sahnede. 20 Ocak Cumartesi akşamı DasDas Bursa’da izleyicisine kahkaha dolu bir gece sunmaya hazırlanan Merve Özcan’ın bu keyifli gösterisini kaçırmamak için Mobilet’te yerinizi ayırtmayı unutmayın.

Bilet fiyatları:

Genel Satış: 275,00 ₺

KÜÇÜK PRENS // 21 OCAK PAZAR // 13.00 - 17.00

Dünya yorgunu ve hayattan umudunu kesmiş Pilot Sahara Çölü’nde bozulan uçağını tamir etmeye çalışırken gizemli bir şekilde ortaya çıkan Küçük Prens’in sorusuyla kendine gelir. Sekiz güne yayılan ve bir ömür akıldan çıkmayan bu karşılaşmanın ilk cümlesi: “Lütfen, bana bir koyun çizer misiniz?”dir. Yönetmenliğini Kayhan Berkin’in üstlendiği ve Taha Tegin Özdemir’in Küçük Prens’e hayat verdiği oyunun oyuncu kadrosunda Deniz Işın, Doruk Şengün, Kenan Ece yer alıyor. Antoine de Saint-Exupéry’nin aynı adlı ölümsüz eserinden, çok farklı bir uyarlamayla sahneye aktarılan “Küçük Prens” 21 Ocak Pazar günü 13.00 ve 17.00 gösterimleriyle DasDas Bursa’da minik tiyatro severlerin karşısında olacak.

Bilet fiyatları:

1.Kategori: 770,00 ₺

2.Kategori: 660,00 ₺

3.Kategori: 550,00 ₺

İNTİHAR ŞOV // 24 OCAK ÇARŞAMBA // 20.30  

Hangimiz hayatın anlamını uzun uzun düşünüp bir cevap aramadık ki ya da cevap bulamayıp, çaresiz hissetmedik?” Bir yazarın; hayatıyla ve seçimleriyle kendi zihninde hesaplaştığı son ana şahit olmaya hazır olun! “İntihar Şov” başlıyor! Barış Atay tarafından kaleme alınan ve yönetmen koltuğunda Edip Tepeli’nin oturduğu sezonun en taze oyunu “İntihar Şov” 24 Ocak Çarşamba akşamı DasDas Bursa’da tiyatro severlerin karşısında olacak. Deneyimli tiyatro oyuncusu Barış Atay’ın tek kişilik performansı seyircisini selamlayacağı “İntihar Şov” tiyatro oyunu için şimdi Mobilet’te yeriniz hazır.

Bilet fiyatları:

Genel Satış: 385,00 ₺

Öğrenci: 275,00 ₺

OVERRIDE // 25 OCAK PERŞEMBE // 20.30  

Teknolojinin insan bedeni üzerinde daha fazla etkili olduğu, insanların önce kusurlarını iyileştirmeyi sonra hayallerindeki kendilerine ulaşmayı istedikleri bir dünya... İştah kabartan reklamlar ve kampanyalar… Akıl almaz paraların döndüğü bir sektör… Bu arzu ‘sınır tanımaz’ bir hal alınca devlet eliyle gelen sınırlamalar ve yasaklar...  

Genç bir çift, bebeklerinin doğumunu bu kaotik ortamdan uzak bir çiftlik evinde her şeyin normal ve doğal olduğu bir ortamda gerçekleştirmek ister. Ancak ortada cevap bekleyen sorular vardır, ne kadar geliştirilmek bizi robot yapar… bunun miktarının bir önemi var mıdır? 

İnsan olmanın temellerini irdeleyen, zaman ilerleyip teknoloji geliştikçe önümüze sık sık çıkan ve daha da çıkacak olan soru ve sorunlarla uğraşan Stacey Gregg’in 2013 yılında kaleme aldığı “Override”ın yönetmen koltuğunda Taner Tunçay otururken, oyunun başrollerini başarılı oyuncular Ceyla Odman ve Çağlar Ertuğrul paylaşıyor.

Bilet fiyatları:

Genel Satış: 495,00 ₺

BEN ÇOKTAN GİDERSİNİZ SANMIŞTIM // 27 OCAK CUMARTESİ // 20.30  

Bir adam, sözlük, Thom Pain, yalnızlık, çocukluk, bir arı ya da kelimeler, bencillik, aşk, kaybetmek, çok aşk, çok kaybetmek ve bir köpek; kocaman gözleri olan bir köpek. Tek kelimeyle kusursuzluk diye tarif edilen bir aşkın içinde çok severken gidebilmek ya da romantizmin jargonunun dengeli olmak, beraber zaman geçirmek, dışarı çıkmak olarak belirlendiği bir dünyada bu kelimelerdeki acıyı anlamak için ciddi sarsılmalar, görme kaybı ve bir yıl evden çıkmama gerekliliği. Gerçek hayatın, insan ve hayvan arasındaki ilişkinin yakın bir örneği olan çok severken kaybedenlerin oyunu “Ben Çoktan Gidersiniz Sanmıştım” Hakan Kurtaş’ın tek kişilik performansıyla 27 Ocak Cumartesi akşamı DasDas Bursa’da tiyatro severlerin karşısında olacak.

Bilet fiyatları:

Genel Satış: 297,00 ₺

Öğrenci: 176,00 ₺

CYRANO // 28 OCAK PAZAR // 16.00

Edmond Rostand’ın unutulmaz eseri Cyrano De Bergerac, Ahmet Sami Özbudak’ın reji yorumuyla yeniden canlanıyor ve geçmişten bugüne bir köprü kuruyor. Bülent Emin Yarar’ın Cyrano’ya hayat verdiği oyunun kadrosunda Caner Erdem, Ece Çeşmioğlu Ölmez, Elif Mandan, Erol Babaoğlu, Ertuğrul Gümrükçüoğlu, Fatin Elcim, Mert Fırat, Ömer Faruk Tezgel olmak üzere birçok deneyimli ve genç isim bir araya geliyor. Müzik süpervizörlüğünü Harun Tekin’in üstlendiği, dekor ve ışık tasarımı ise Cem Yılmazer tarafından yapılan DasDas özel prodüksiyonu “Cyrano” 23 Ocak Salı akşamı DasDas Bursa sahnesinde izleyicisini selamlamaya hazırlanıyor.

Bilet fiyatları:

1.Kategori: 660,00 ₺

2.Kategori: 550,00 ₺

3.Kategori: 440,00 ₺

Editör: Erdal ŞAHAN