Orhangazi Belediyesi bu bağlamda sabah saatlerinde İlgili birim müdürlükleri, BeyazMasa ekipleri ve çok sayıda personeli ile Narlıca Mahallesine gitti.  Bütün gün süren çalışmalarda birimler kendi alanları ile ilgili etkinlikler yaptı.

Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri Tüm Unsurlarıyla Narlıca’da

Orhangazi Belediyesi BüyükAile Projesi çerçevesinde çalışmalarını başlattı. İlk çalışma Narlıca Mahallesinde vatandaşla buluşturuldu.  Tüm unsurlarıyla Narlıca’da olan Orhangazi Belediyesi mahalle genelinde çalışmalar gerçekleştirdi. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Narlıca genelini tarayarak gerekli iyileştirmeleri halkın hizmetine sundu. Ekipler mahallede kaldırım çalışmaları, Bordür tamirleri, asfalt yenilemeleri, kırsal yol iyileştirmeleri, hafriyat ve diğer atıklardan oluşan Malzemenin kaldırılması gibi birçok çalışma yaptı. Çalışmalar mahalle sakinleri tarafından büyük beğeniyle karşılandı.

Belediye Başkanı Bekir Aydın konu ile İlgili açıklamasında, Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekipler Narlıca’da iğne oyası titizliği ile çalıştı, diyerek sözlerine “ BüyükAile projemize Narlıca’dan start verdik. Başka söylemle, devleti milletin ayağına ilk olarak Narlıca’da götürdük. İlerleyen zamanlarda bütün mahallelerimizde olacağız. Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı Ekiplerimiz Narlıca’yı köşe bucak inceleyip gerekli çalışmaları yaptılar.“ İfadeleriyle devam etti. Başkan Bekir Aydın açıklamasına “ ekiplerimiz orada kaldırım tamirinden, asfalt iyileştirmesine, atıkların bertaraf edilmesinden, kırsal yolların geliştirilmesine kadar ne gerekiyorsa vatandaşlarımızın hizmetine sundular. İnşallah Orhangazimiz BüyükAile projemiz kapsamında çok daha yaşanabilir, çok daha güzel olacak. İlgilerinden dolayı Narlıca’lı dostlarımıza, çalışmalarından ötürü belediye ekiplerimize çok teşekkür ediyorum.“ Cümleleriyle son verdi.

BüyükAile projesi Devlet Millet ilişkisini yeniden düzenleyen, alışılmışın aksine Devleti Milletin ayağına götüren, Kenti bölgesel olarak ele alıp ekonomik çalışmalardan sosyal Belediyeciliğe, Temizlik İşlerinden, Fen İşlerine kadar birçok çalışmayı kapsayan, özellikle dezavantajlı grupları önceleyen, hızlı ve çözüm odaklı bir çalışma olarak dikkat çekiyor.

Editör: Erdal ŞAHAN