Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Bursa yöresi gençler geleneksel düzenlemeli dal birinciliği ve Kafkas gençler düzenlemeli ikinciliği elde ederek büyük bir başarıya imza attı.

Bursa yöresi ile temsil edecekler

Orhangazi Belediyesi Halk Dansları topluluğu Bursa’da elde ettiği birincilik ile Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Bölge yarışmalarında Bursa yöresi ile temsil edecek. Yaklaşık 1 senedir hazırlık yapan halk oyunları Bursa’da düzenlenen yarışmada elde ettiği birincilik ile Bölge de Bursa yöresi ile Bursa’yı temsil edecek.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, “  Belediyemiz Halk Dansları topluluğunun bizlere yaşatmış olduğu birincilik ve ikincilik bizleri gerçekten çok mutlu etti.  2 grubumuzun da elde ettiği bu başarı görülmeye değer. Gençlerimizin yarışmada göstermiş olduğu performansı izlerken inanın onlardan daha fazla heyecanlandım. Gençlerimiz bu yarışmalara gece gündüz, yağmur çamur demeden hazırlandılar. Birçok çalışmalarında yanlarında yer alarak desteklerimizi hiçbir zaman esirgemedik. Ben gençlerimizin başaracağına inanıyordum ve onlarda bu inancımızı boşa çıkarmadılar. Yeşil Bursa’mızı da en iyi şekilde bölge de temsil edeceğine inancım tamdır

Başarının anahtarı çalışmaktır

Halk dansları topluluğumuz yarışmaya aylar öncesinden çalışmalarına başladılar. Gençlerimizin sadece okul hayatlarından ibaret olmadığını ve farklı alanlarda da başarılı olacağının en büyük göstergesidir. Ben bu anlamda tarihi başarıyı elde ederek Bursa Birincisi olan ekibimizin Eğitmeni Mahmut Usta’ya ve Kafkas ekibimizin de Bursa’da ikinci olmasını sağlayan eğitmeni İsmail Acar’ı tebrik ediyorum. Başarının anahtarı çalışmaktır diyoruz ya, işte eğitmenlerimizin öncülüğünde güzel bir çalışma sonrası elde ettikleri başarılar ortadadır. Gençlerimizin her birinin gözlerinden öpüyorum ve başarılarının devamını diliyorum” dedi. 

Editör: Erdal ŞAHAN