Bu sözün; kuaför, manav, bakkal, tesisatçı, pazarcı  gibi 1 milyon küçük esnafı ilgilendirdiğini vurgulayan Türkoğlu, “Sn. Bakan, bu müjdeyi emir kabul edip takipçisi olacak mısınız?” dedi. Türkoğlu diğer soru önergesinde de bayram ikramiyelerinin, bir kurban fiyatına yükseltilmesi gerektiğini vurgulayarak, bununla ilgili bir çalışma yapılıp yapılmadığını sorguladı.
İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu daha önce de yıkılan Atatürk Spor Salonu  ve deprem konulu soru önergeleri vermişti. Bu kez verdiği soru önergelerinin tam metni aynen şöyle:

“TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA

Aşağıdaki sorumun, Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan tarafından, Anayasa’nın 98. ve Türkiye Büyük Millet Meclisi İçtüzüğü’nün 96. ve 99. maddeleri gereğince yazılı olarak cevaplandırılması için gereğini saygılarımla arz ederim.

Sn.Bakan;
Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan 14 Mayıs Genel Seçimleri öncesinde, Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda 06-05-2023 günü düzenlenen mitingde aynen şu ifadeleri kullanmıştı:
“Küçük esnaflarımızın prim ödeme gün sayısını SSK'lılarla eşitleyerek, 9000’den, 7200 güne indiriyoruz. Yeni dönemde yapacağımız ilk işlerden biri bu olacak ve bu çalışmadan inşallah, kuaför, manav, bakkal, tesisatçı, pazarcı  gibi 1 milyon küçük esnafımız faydalanacak. Tüm esnaf kardeşlerimize hayırlı olsun diyorum. Biz sadece eser ve hizmet siyaseti yapmıyoruz. Bizim ülkemize kazandıracak daha çok eserimiz, milletimize verecek daha çok müjdemiz var” ifadelerini kullanmıştı.

SORU 1: Anadolu Ajansı’ndan Murat Kula imzasıyla kamuoyuna duyurulan ve tam 1 milyon esnafımıza, Cumhurbaşkanımız, AK Parti Genel Başkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın bizzat kendi ağzından müjde olarak verilen bu sözlerin takipçisi olacak mısınız?
 
SORU 2: Ondan da önemlisi bu sözleri emir telakki ederek gereğini yerine getirmeyi ve Sn. Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle sayıları en az 1 milyon olan küçük esnafımıza, Kurban Bayramı öncesi bir müjde vermeyi düşünüyor musunuz?

Editör: Erdal ŞAHAN