Yaz mevsiminin gelmesi ve hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle, İlçe genelinde çevre yangınlarına önlem olarak start verilen ot, makilik alan ve kuru dalları kapsayan temizlik çalışmasının kısa sürede bitirilmesi planlanıyor. Çalışmayı Orhangazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Birimi personeli yürütüyor.

Orhangazi Yangına Karşı Daha Güvende

Orhangazi Belediyesi yoğun bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. Tüm kadrosuyla sahada olan Orhangazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Birimi Ekipleriyle de yaptığı çalışmalar göz dolduruyor. Belediye ekipleri hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle bitki yoğunluklu alanlarda temizlik faaliyetlerine hız verdi. Ekipler, kırsal bölgelerde, İznik Gölü kıyısında ve halkın piknik alanı olarak kullandığı bölgelerde kuru ot, maki ve kuru dallardan oluşan bitkileri keserek olası yangına karşı önlem alıyor.

Tedbir Bizden Takdir Allah’tan

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Tedbir bizden takdir Allah’tan, diyerek sözlerine“  Bizler Orhangazi Belediyesi olarak zaten şehrin içinde ya da kırsalında Her türlü temizlik çalışmamızı yapıyoruz. Yaz mevsiminin gelmesi ve hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerine çıkması nedeniyle, Özellikle riskli alanlarda yangınlara önlem olarak ot ve kuru bitkilerin temizlenmesi çalışması başlattık. “Cümleleriyle sürdürdü. Başkan Aydın sözlerine “ Benim değerli hemşerilerimden bir ricam var. Bizler Orhangazi Belediyesi olarak elbette ki görevimizi eksiksiz yapacağız fakat hemşehrilerimizin de kentimizi, doğamızı koruma adına bazı önlemler alması gerekiyor. Örneğin yakılan kamp ateşleri mutlaka söndürülmeli. Ayrıca sigara dâhil her türlü yangına sebebiyet verebilecek nesneler doğadan uzak tutulmalı. İnşallah elbirliğiyle yapacağımız çalışma sonucunda güzel bir yaz geçireceğiz. Temizlik çalışmalarında emeği geçen mesai arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.” İfadeleriyle son verdi.

Editör: Erdal ŞAHAN