Kurulduğu yıldan bu yana binlerce mezun veren Bursa'nın en köklü okullarında biri olan Yıldırım Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi mezunlarını gerçekleştirilen etkinlikte bir araya getirdi.

Okulun spor salonunda gerçekleştirilen etkinliğe farklı dönemlerden mezun birçok öğrenci ve aileleri katılım sağladı.

Etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren Okul Müdürü Ömer Yılmaz “Hayata değer katan bireyler yetiştirmek amacıyla 28 yıldır eğitim öğretim hizmetine devam eden okulumuzda bugün sizlerle bir araya gelmenin mutluluğu içindeyiz. Bu sene birincisini gerçekleştirdiğimiz, önümüzdeki yıllarda da devam ettirmek hedefimiz.  Yıldırım Ticaret Meslek Lisesi ismiyle 1992 yılında eğitim öğretim faaliyetlerine başlayan okulumuz ardından Anadolu İletişim Lisesi ile birleşerek ticaret ve iletişim bölümlerinin bir arada olduğu bir okul haline gelmiştir. Ardından ticaret ve iletişim liseleri birleşerek Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ismiyle eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Kurulduğu yıldan bu yana binlerce mezun veren okulumuzun, mezunlarıyla böyle güzel bir gecede bulunmaktan mutluluk duyuyorum” dedi.

Geceye katılım sağlayan mezunlar yapılan etkinliğin onları duygulandırdığını belirtirken,  böyle köklü bir okulun mezunlar buluşması etkinliğinin sürekli hale getirilmesini gerektiğini vurguladılar.

Gecede sahneye çıkan mezunlar lise sıralarında yaşadıkları unutulmaz anıları davetlilerle paylaştı. Etkinlikte öğrenciler okulun yaş kütüğüne plaketlerini çakarak mezun oldukları okulda kalıcı bir hatıra bıraktılar.

Birbirinden renkli müziklerle eğlenilen gecede, okul ile ilgili hazırlanan videolar izlenildi.

Editör: Erdal ŞAHAN