TÜRKİYE'NİN CATERİNG DANIŞMANI GOLD FACES TURKEY'DEN ÖDÜL ALDI TÜRKİYE'NİN CATERİNG DANIŞMANI GOLD FACES TURKEY'DEN ÖDÜL ALDI

Hastaların tedavi gördüğü çocuk hastanesine gelen Emine Erdoğan’a, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Etlik Şehir Hastanesi Koordinatör Başhekimi Doç. Dr. Bülent Güngörer ile Çocuk Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ferit Kulalı ve doktorlar eşlik etti.

Çocuklarla ilgilenen Emine Erdoğan, doktorlardan çocukların sağlık durumlarına ilişkin bilgi aldı. Hasta yakınlarına da Gazze’de yaşadıkları dramı ve diğer aile fertlerinin durumlarını soran Emine Erdoğan, çocukların yakınlarına geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Emine Erdoğan, “Bacaklarımı hissedemiyorum” sözüyle tanınan 9 yaşındaki Gazzeli Retal Ashour’u da ziyaret ederek, doktorlarından “bacağının iyileşeceği” haberini de aldı.

FİLİSTİNLİ ÇOCUKTAN “KÜÇÜK BİR KIZ ÇOCUĞU” ŞARKISI

Hastanede tedavi gören İsrail saldırılarında annesi ve kız kardeşini kaybeden Zaina Jarbou adlı 6 yaşındaki kız çocuğu ise Emine Erdoğan’a, “Küçük bir kız çocuğu” adlı şarkıyı söyledi.

Şarkının, “Küçük Filistinli bir kızdım/Gül yaşındaydım/İyi kalpli, iyi niyetliydim Kimseye zarar vermiyordum/Evimi yerimi biliyordum/Ailem ne kadar güzel etrafımdaydı/İstediğim her şey yanımdaydı/Sevgiyle yaşıyorduk/Ülkemize birkaç terörist geldi/Babamı öldürdüler, kardeşimi götürdüler/Artık buralar bizim dediler/Bu beni çok ağlattı” sözleri dikkati çekti.

Emine Erdoğan, ziyarete ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şunları kaydetti: “Ankara Etlik Şehir Hastanesi’nde tedavi altına alınan Filistinli çocuklarımızın güvende ve iyi olduklarını görmek, bir nebze de olsa umutlarımızı tazeledi. Sağlık durumları hakkında doktorlarımızdan bilgi aldım. Bundan sonraki sürecin ben de takipçisi olacağım. Rabbimden her bir yavrumuza acil şifa diliyorum. Bütün kalbimle, abluka altındaki Gazze’de yaşam mücadelesi veren Filistinli masum tüm çocuklar için derhal kalıcı ateşkes ilan edilmesini ve insani yardımların sağlanmasını talep ediyorum.”

Editör: Erdal ŞAHAN