Granfondo Bursa Bisiklet Yarışı tanıtım Lansmanı Yapıldı Granfondo Bursa Bisiklet Yarışı tanıtım Lansmanı Yapıldı

Eğitimde, deprem öncesinde, deprem anında ve sonrasında ve yangın esnasında yapılması gerekenler hakkında bilgi verildi. Eğitimler aynı zamanda pratik tatbikatlarla desteklendi.

OBAK’ımızla Gurur Duyuyoruz.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, deprem bölgesinde bulunmaları nedeniyle deprem çalışmalarına özel önem verdiklerini belirtti. Aydın sözlerinde “ Belediyemiz bünyesinde bulunan arama kurtarma ekibi OBAK, göreve geldiğimiz ilk günden itibaren yaptığımız çalışmalar sonucunda, eğitim ve teknik donanım açısından hazır hale getirildi. Ekibimiz,  Kahramanmaraş depremlerine katılarak hayat kurtaran çalışmalara imza attı. Allah bir daha göstermesin ama ekibimizin bu donanımı bizlere çalışmalarımızın ne kadar yerinde olduğunu gösterdi.“ İfadelerini kullandı.

Orhangazi Belediyesi Her Konuda Sahada

Orhangazi Belediyesi, deprem ve afetlerle ilgili çalışmalarını sürdürüyor ve ilçede bulunan okullarda afet konulu eğitimler düzenliyor. Bu çerçevede Orhangazi Fen Lisesi öğrencilerine doğal afet ve yangın eğitimi verildi. Eğitimler, Orhangazi Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi ve Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Orhangazi Grubu personeli tarafından gerçekleştirildi.  Ayrıca, öğrencilerle birlikte pratik tatbikatlar yapıldı.

Orhangazi Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi, yaklaşık 4,5 yıldır yürüttüğü çalışmalar sonucunda hem eğitim hem de teknik donanım açısından doğal afetlere hazır hale getirildi. Okulları içeren deprem eğitimi çalışmaları devam edecek. Orhangazi Belediyesi, deprem ve afetlere karşı toplumun bilinçlenmesi ve hazırlıklı olması için önemli bir rol oynuyor.

Editör: Erdal ŞAHAN