Randevusuz Halk Buluşmaları Cuma günleri 10.00, 12.00 saatleri arasında yapılıyor. Buluşmada Belediyeye gelen vatandaşların sorun ve önerileri dinlenerek, Orhangazi hakkında karşılıklı olarak görüşler paylaşıldı.

Amaç Daha Mutlu Bir Orhangazi

Belediye Başkanı Bekir Aydın çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Başkan Bekir Aydın bu kapsamda halkla daha yakın olabilme bağlamında Her hafta olduğu gibi randevusuz şekilde Orhangazililerle bir araya geldi. Vatandaş buluşmaları Cuma Buluşmaları, başlığı altında Cuma günleri, saat 10.00, 12.00 arasında gerçekleştiriliyor. Düzenlenen randevusuz Cuma Buluşmalarından, halk için daha rahat bir ortamda, halkın sorun ve şikâyetlerini dinlemek, sorun ve şikâyetleri birinci elden değerlendirmek ve kent hakkında fikir alışverişinde bulunmak amaçlanıyor. Randevusuz, Cuma Buluşmalarına öngörülemeyen sebeplerden dolayı bir aksama olduğunda Orhangazi Belediyesinin sosyal medya hesaplarından duyurulacak.

Yaşlı ve Engelli Orhangazililer Evlerinden Alınıyor

Yaş, engellilik ya da herhangi bir nedenden ötürü Orhangazi Belediyesine gelememe durumu olan Orhangazililer Belediyeye önbilgi verme koşuluyla, Orhangazi Belediyesine ait araçlarla evlerinden alınıyor. Cuma Buluşmalarında görüşmeler 65 yaş üzeri ve engelli vatandaşlara öncelik verilerek, geliş sırasına göre yapılıyor. Gerçekleştirilen Cuma Buluşmalarına katılan vatandaşlar Belediye Başkanı Bekir Aydın’ın bu uygulamasından çok memnun olduklarını belirtti. Vatandaşlar Aydın’a ilgi ve alakasından dolayı teşekkürlerini sundu.

Editör: Erdal ŞAHAN