Buluşma Orhangazi Belediyesi Başkanlık makamında gerçekleşti. RESLOG Türkiye Projesi kapsamında Lübnan’dan gelen yönetici ve misafirler 2 gün boyunca Orhangazi Belediyesi ekipleri ile beraber Orhangazi’deki çalışmaları yerinden inceleyecekler buradaki çalışmalar hakkında bilgiler alacaklar. Belediye Başkanı Aydın, RESLOG Türkiye Projesi kapsamında Lübnan’dan gelen yönetici ve misafirlere buradaki devam eden projeler ve yapılması planlanan projeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

RESLOG Proje Yönetimi Nedir?

RESLOG Türkiye, Belediye Birlikleri ve Belediyelerle birlikte; yerel yönetişim

Mekanizmalarının geliştirilmesi, barış içinde birlikte yaşama araçları, kapsayıcı hizmetlere

eşit erişim ve yerel ekonomik kalkınma alanlarının desteklenmesi aracılığıyla ve yerel

toplulukların rezilyansını artırmak için çalışan bir kuruluştur. 2018 yılından bu yana,

uzmanları tarafından geliştirilen yenilikçi yöntemlerle gerçekleştirilen özgün araştırmalar,

çatışma çözümüne ve toplumsal cinsiyete duyarlı yerel eylemler ile RESLOG, Türkiye’de göçün yerel yönetişimi alanında çalışan öncü bir projedir. RESLOG Türkiye, sistemsel gelişime katkı vermek üzere çalışmalarını üç farklı düzeyde sürdürüyor. Ulusal göç politikalarının yerel gerçekleri ve ihtiyaçları daha iyi yansıtmasına odaklanan çalışmalar; bölge düzeyinde kapasite, koordinasyon ve işbirliği mekanizmalarının geliştirilmesi için çalışmalar ve Belediyeleri katılımcı yerel eylemi temel alan planlı hizmet sunumları için yönlendiren çalışmalar. RESLOG, sivil toplum ve aktif hemşehriliği destekleyerek, kentlerin rezilyansını insan ölçeğinde ve mahalle düzeyinde arttırmayı hedefliyor.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, “ İlçemiz için her alanda çalışmalarımıza hız kazandırdık. Bugün ise RESLOG Türkiye Projesi kapsamında Lübnan’dan misafirlerimiz Belediyemiz de ağırladık. Lübnan’dan gelen yönetici ve misafirlerimize İlçemizi anlattık. Sanayisinden, Tarıma, Turizm’den birçok konu üzerinde ve her alanda gelişen bir Orhangazi’yi misafirlerimize anlattık. RESLOG ile yapılan projelerimizi ve devam edecek olan projelerimiz üzerinde fikir alışverişinde bulunduk.

Her şey Orhangazi için

İlçemizde her alanda olduğu gibi böylesine sosyal projelerde de yer almak bizleri gerçekten çok mutlu ediyor. Bizler bu alanda ekibimizin kurmuş olduğu iletişimler sayesinde RESLOG ile bir araya gelerek İlçemiz ’de yapılan projeler ve yapılması planlanan projeleri ele alarak daha da yaşanabilir bir Orhangazi için gece gündüz demeden çalışmalarımıza devam ediyoruz.  Yaptığımız her çalışma sonrası şunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim ki her şey bu güzel şehrimiz, Orhangazi için.

Bu anlamda bizleri ziyarete gelen RESLOG Türkiye Projesi kapsamında Lübnanlı yönetici ve misafirlerimize İlçemiz adına hoşgeldiniz diyorum.” dedi.

RESLOG Türkiye Projesi kapsamında, Orhangazi Belediyesini ziyaret eden Belediye Başkanları ve Lübnanlı yöneticilere, Orhangazi’nin değeri olan Zeytin, Zeytinyağı ve Turşu ikram edildi.

Editör: Erdal ŞAHAN