Belediye Başkanı Bekir Aydın mesajında, Bayramlar kardeşliğin, bir ve beraber olmanın simgesidir diyerek sözlerine “ Kurban Bayramına kavuşmanın çifte huzuru içerisindeyiz. Allaha şükürler olsun ki mübarek kurban bayramına kavuştuk. Allah’a şükürler olsun ki, 6 Şubat tarihinde yaşadığımız deprem felaketinin yaralarını bir sarıyoruz.

Başta Şehit anne babalarımız, şehit ve depremzede ailelerimiz olmak üzere bütün hemşehrilerimin bayramlarını kutluyor, büyüklerimin saygıyla ellerinden, küçüklerimin sevgiyle gözlerinden öpüyorum. Şeklinde devam etti. Başkan Bekir Aydın mesajını “ dinimizde ve kültürümüzde bayramlar dostlukların, kalplere dokunmanın, biz demenin en uygun ortamıdır. Güzel Dinimiz bir Güleryüz’ün sadakadır İfadesinde bulunarak,  bir yetimin kalbini hoş etmenin cennetin anahtarı olduğunu söylemiştir. Güzel Dinimiz bayramlarda imkânı olanların ihtiyacı olanlara yardım kapılarını açmalarını önermiştir. Güzel Dinimiz yardım kapılarını açanlara sevap kapılarının açılacağını vaad etmiştir. Bizlerde bu açıklamalardan yola çıkarak büyük fırsatı İhtiyaç sahiplerine yardım için, Çocukları sevindirip, arkadaşlarımızı, dostlarımızı selamlarımızla, ziyaretlerimizle mutlu ekmek üzere, gölgelerinde büyüdüğümüz çınarlarımız olan büyüklerimizi sevgimizi göstermek adına kullanalım.“ İfadeleriyle sürdürdü.

Başkan Aydın açıklamasına “ Milletçe içerisinden geçtiğimiz zor süreç ortada. İçeride ve dışarıda vatanımızın bekasını tehdit eden unsurlar söz konusu. İnşallah Kurban Bayramı bütün düşmanlara kardeşliğimizin, birlikteliğimizin yeni bir göstergesi olsun. İnşallah Kurban Bayramı Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet var etmeye kararlı olduğumuzun yeni bir ispatı olsun. Çünkü bu birliğe ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Çünkü bizler ancak bir ve beraber olarak İç ve dış kötülük odaklarının kötü emellerine karşı durabiliriz. Vurgulamalarını yaparak mesajına “Tekrardan, Başta Şehitlerimizin değerli anne babaları, Şehit ve depremzede ailelerimiz olmak üzere, bütün dostlarımın bayramlarını kutluyor, büyüklerimin ellerinden küçüklerimin gözlerinden öpüyorum. Bu güzel günlerin hayırlara vesile olmasını diler, bütün hemşehrilerime saygılarımı sunarım. Cümleleriyle son verdi.

Editör: Erdal ŞAHAN