Yaren topal 800 metre de Türkiye ikinciliğini 2.25’lik derecesiyle gerçekleştirdi. Ziyaret sırasında İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mehmet Ali Koşan da hazır bulundu.

Yaren Gelecek İçin Umut Veriyor

Belediye Başkanı Bekir Aydın Orhangazi’nin değerleriyle bir arada olmaya devam ediyor. Başkan Aydın bu çerçevede atletizm Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nda U–14 kategorisi 800 metre müsabakasında Türkiye ikincisi olan Orhangazili Genç Sporcu Yaren Topal ve antrenörü İlhan Gani‘yi ağırladı. Yaren topal Türkiye ikinciliğini 2.25’lik derecesiyle elde etti. Türkiye atletizm Şampiyonası geçtiğimiz günlerde Sivas’ta yapıldı. Belediye Başkanı Bekir Aydın genç sporcuyu tebrik ederek başarılarından ötürü teşekkür plaketi sundu.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Yaren evladımız maşallah fırtına gibi, diyerek sözlerine “ Her fırsatta söylüyorum, Orhangazi’miz gerçekten bir spor şehridir. Gün geçmiyor ki bir takımımız ya da bireysel anlamda bir sporcumuz büyük bir başarıya imza atmasın. Bizlerde gençlerimizin spora ilgisini bilip kentimize birçok spor yatırımı yaptık, yapmaya da devam edeceğiz.” Şeklinde sürdürdü. Başkan Aydın açıklamasına “Orhangazi’mizin başarılara imza atmış sporcularından birisi de Yaren evladımızdır. Yaren maşallah fırtına gibi. 800 metrede Türkiye ikincisi olmuş. Sevgili Yaren’le yarenlik edip kendisine teşekkür belgesi sunduk. Eminim sevgili evladımız ilerleyen yıllarda çok daha büyük başarılara imza atacaktır.” İfadeleriyle son verdi.

Editör: Erdal ŞAHAN