Erasmus+ Değişim Programı kapsamında BUÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde akademik değişim işbirliği yürüten Tarımsal İşletmecilik ve Kırsal Kalkınma Üniversitesi Ekonomi Fakültesi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Zlatka Grigorova, Doç. Dr. Krasimir Asenov, asistan ve doktora öğrencisi Vesela Angelova, Uzaktan Öğretim Merkezi personeli Albena Koleva, Eğitim Bölümü personeli Aleksandrina Gancheva ilk olarak BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz tarafından ağırlandı.

“ÜNİVERSİTELERİN İŞBİRLİĞİ DEVLETLERİN İŞBİRLİĞİNİ DE GELİŞTİRECEK!”

İİBF Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi ve Fakültenin Uluslararası Akademik İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Kader Özlem, Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yasemin Kaya, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Elif Kara, Rektörlük Uluslararası Akademik İlişkiler Koordinatörlüğü Ofis Koordinatörü Öğr. Gör. Seval Şahin’in de hazır bulunduğu ziyarette işbirliği konuları ele alındı. BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, misafir akademisyenlere üniversiteler arasındaki akademik ilişkilerin geliştirilmesine dair görüşlerini aktardı. Aynı zamanda Filibe şehrinin Belediye Başkan Yardımcısı da olan Doç. Dr. Asenov,  akademik işbirliğinin iki ülkenin ilişkileri arasında bir köprü işlevi göreceğini ve aradaki bağları daha da güçlendirdiği söyledi.

ORTAK ÇALIŞMA ALANI GENİŞLETİLECEK

Program kapsamında BUÜ Uluslararası Akademik İlişkiler Koordinatörlüğü’nü de ziyaret eden Bulgaristan heyeti ile üniversiteler arasında işbirliği taahhütlerini sağlamlaştıran ve gelecekteki ortak girişimlerin çerçevesini belirleyen yeni bir İkili İşbirliği Anlaşması (MoU) imzalandı. Verimli olacağına inandıkları bir işbirliği anlaşması imzaladıklarını söyleyen UAİK Koordinatörü Prof. Dr. Bülent Şenay, vakit kaybetmeden üniversiteler arasındaki öğrenci değişimleri, ortak araştırma projeleri ve fakülte işbirlikleri dahil olmak üzere akademik işbirliğinin pratik yönlerine odaklanacaklarının altını çizdi.

Prof. Dr. Bülent Şenay, heyet ile Erasmus kapsamında halihazırda yürütülen işbirliğinin genişletilmesi konusunda mutabakata vardıklarını da sözlerine ekledi.

Editör: Erdal ŞAHAN