Büyükşehir Belediyesinden Bursalı gençler için bir tesis daha Büyükşehir Belediyesinden Bursalı gençler için bir tesis daha

Cumhuriyet Halk Partisi Orhangazi Belediye Başkanı Adayı Çetin Çoklar için Seçimi önünde aday tanıtım toplantısıne CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, CHP Bursa Milletvekilleri Kayıhan Pala, Hasan Öztürk ve Orhan Sarıbal, CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mustafa Bozbey, CHP İznik Belediye Başkan Adayı Ali Sarı, CHP Orhangazi İlçe Başkanı Berna Çakır, ilçe başkanları, çok sayıda partili ve vatandaş katıldı.

Mini bir mitinge dönüşen aday tanıtım töreninde seçim otobüsü üzerinden yapılana seslenen CHP Orhangazi İlçe Başkanı Berna Çakır, “5 yıl Orhangazi'de yerel iktidar için bir yürüyüş gerçekleştirdik. Bundan sonraki süreç seçimlere kadar artık koşarak gideceğiz. Tüm ilçeyi kucaklayıp 31 Mart seçimlerini kazanacağız” dedi.

Törende konuşan CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş ise, Çetin Çoklar'ın Orhangazi'nin bildiklerini ve ilçeyi yeniden kaldırdığını belirttiğini söyledi:

“31 Mart'tan itibaren Bursa'daki yolsuzluklarla, sorunlarla anılan bir kent olmayacak. Güçlü Orhangazi, güçlü Bursa demek. Güçlü Bursa, güçlü Orhangazi demek. Mustafa Bozbey ve Çetin Çoklar elleriyle birlikte olan, çağdaş ve yaşanabilir bir kent kuracak. Bundan sonra Bursa, yolsuzluklarla anılan bir kent olmayacak. 2018'den beri BUSKİ'nin serbest bırakıldığı, Bursa'nın parasını hortumladıkları ortaya çıktı. Biz 'BUSKİ'nin hortumları nereye bağlı?' diye sorduk. Yalandan'da basın toplantısı düzenleyenler halktan kaçamayacak. Biz tek kuruşun dahi hesabını soracağız. Bu para sizin paranız. Orhangazi'nin, Bursa'nın parası. Alinur Aktaş 2017'nin sonunda göreve geldi. Görev geldiğinden beri BUSKİ'nin parasının hortumlandığını kendisi söylüyor. Böyle açık belediye binası olurmu? Şu ana kadar Bursa'ya hiçbir şey vermediklerini biliyorlardı. Artık anlıyoruz ki sadece götürmüşler. Size söz veriyoruz. Göreve geldikten sonra bütün yolsuzlukların hesabını soracağız. Tüyü bitmemiş henüz paramın yedirmeyeceğiz. Söz veriyoruz. Bursa ve Orhangazi bu basiretsiz yönetimden acilen kurtulmak zorunda. 31 Mart akşamı hem Orhangazi hem de Bursa halkçı belediyecilikle buluşacak ve bu kentte yaşayan herkes rahat nefes alacak”

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, konuşmasının başında AKP'li Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın göreve 2018 yılından bu yana birçok noktada hata yaptığını vurguladı. Bozbey seçimleri kazanacaklarına inandıklarını ifade ederek, “Bursa'da seçimleri kazandıktan sonra ilçe belediye başkanları ile ortak akılla hareket edip, kentimize hak ettiğimiz değeri gösteriyoruz. Hak edilen hizmetleri biz götüreceğiz. 31 Mart akşamı Bursa'yı gülümseteceğiz” dedi.

Orhangazi Belediye Başkanı Adayı Çetin Çoklar da konuşmasında şunları söyledi:

“Halkın adaletinin politikaları, gelecek günlerin belirlendiği, her şeyin önemi, Orhangazi'mizin huzuru ve hak ettiği yönetimin kazanılacağı seçimin, insanlara hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Nereden gelirsek gelelim, hangi siyasi ideolojiye sahip olursak, biz Orhangazi'nin menfaatlerinde bulaşabiliyorsak, yani ki büyük bir aileyiz. Biz birlik ve beraberlik ruhuyla Orhangazi'yi yeniden kaldırmaya, kentimizi hak ettiği taşımacılığı taşımaya kararlıyız. 31 Mart'ta Orhangazi'de ve Bursa'da zafer kazanacağız” dedi.

Konuşmaların ardından İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, Milletvekilleri, Mustafa Bozbey, Çetin Çoklar ve Berna Çakır ilçe esnafını ziyaret ederek çözüm bekleyen bekleyenler ve beklenenler dinlendi.

Editör: Erdal ŞAHAN