Emine Erdoğan, görüşmede, Afrika ülkelerindeki kadınların el emeği ürünlerin satışa sunulduğu ve gelirinin Afrikalı kadınlara ulaştırıldığı Afrika El Sanatları ve Kültür Evi'nde yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi paylaşımında bulundu.

Angeline Ndayishimiye de kurucusu olduğu Fondation Bonne Action (Hayır İşleri Vakfı) aracılığıyla çocuklara ve kadınlara yönelik yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Emine Erdoğan, çocukların beslenmesi, kız çocuklarının eğitimi, kadınların ekonomik hayata katılımı ve anne sağlığı konularında yürüttükleri faaliyetleri takdire şayan bulduğunu ifade etti.

“Büyüme odaklı ekonomi programımız doğrultusunda gerekli adımları atıyoruz" “Büyüme odaklı ekonomi programımız doğrultusunda gerekli adımları atıyoruz"

Görüşmede, Emine Erdoğan ve Angeline Ndayishimiye, sağlık, eğitim, kadın sağlığı, kız çocuklarının eğitimi ve Türkiye'de eğitim gören Burundili öğrencilerin yanı sıra ortak yürütülebilecek çalışmaları da ele aldı.

Angeline Ndayishimiye, görüşmede Emine Erdoğan'ın öncülüğünde Küresel Sıfır Atık Hareketi'ne katılımı sağlamak için uluslararası bireysel imzaya açılan ‘Küresel Sıfır Atık İyi Niyet Beyanı’na imza attı.

Editör: Erdal ŞAHAN