Kompaund ve masterbatch endüstrisini hedefleyen Compounding World Expo ve plastik geri dönüşüm endüstrisini hedefleyen Plastics Recycling World Expo’nun yanı sıra film, levha, boru ve profil ekstrüzyoncularını hedefleyen Plastics Extrusion World Expo etkinliklerin odak noktası olacak.

Her fuarın kendi özel konferans bölümünün bulunduğu ve eğitici sunumlar ile eğitim seminerleri ile katılımcı ve ziyaretçilere yenilikleri öğrenme imkanı sunulacak.

Plastics World Expos, 14-15 Haziran 2023 tarihlerinde Messe Essen'de 71 ülkeden 3 bin 385 ziyaretçi ve 230 katılımcı çekerek, Avrupa'daki AMI etkinlikleri içindeki en büyük organizasyon olma özelliği taşıyor.

Fuarla ilgili bilgi veren Aksoy Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Aksoy, “AMI fuarlarını başından beri ziyaret ediyorum. Dünyadan gelişmeleri yakından takip etmeme olanak veriyor. Kompaund üzerine odaklanılmış, her ziyaretçisinin nitelikli ve sonuç odaklı bir fuar olması organizasyonu başarılı kılıyor." dedi.

Polimer Teknik Satış ve Pazarlama Direktörü Reha Yelken ise “İlk kez düzenlendiği 2018 yılından beri katılımcısı olduğumuz AMI Fuarları her biri kendi alanında makineden hammaddeye ve katkılara kadar kompaund, ekstrüzyon ve geri dönüşüm konularında üreticilere hepsi bir arada çözüm sunabilecek plastik sektörünün en konsantre etkinliği olmakla birlikte seminer ve sunumlarla da sektöre akademik katkı sunuyor. İçerik olarak hem katılımcılarını hem de ziyaretçilerini her geçen gün daha çok cezbediyor.” şeklinde yorumladı.

AMI Etkinlik Direktörü Andy Beevers “Plastics World Expos'un Avrupa'da büyümeye devam etmesinden dolayı mutluyuz ve büyümeyi 2024’te Brüksel'de sürdürmeyi dört gözle bekliyoruz." dedi. Yeni lokasyon, Brüksel'in mükemmel ulaşım bağlantıları ve ana müşterilere yakınlığı nedeniyle katılımcılar tarafından memnuniyetle karşılandı” dedi.

Gelecek yıl için stantlı katılan küresel firmalar arasında B + B, Brabender, Coperion, Erema, Farrel Pomini, Gneuss, HPF The Mineral Engineers, ICMA San Giorgio, KraussMaffei, Leistritz, LKAB, NGR, Nordson, Pellenc ST, Polystar, Sesotec, Sikora, Sirmax, Sogapol, Starlinger, Weima bulunurken Türkiye’den Altek Makine, Eukim Kimya, IMS Polymers, poex Polimer Teknik bulunuyor.

Editör: Erdal ŞAHAN