Karacabey, 01.02.2024 – Karacabey Belediyesi, ilçe merkezi ve kırsalda yıkılmak üzere olan ve bu yönden hem sağlık hem de güvenlik anlamında risk oluşturan metruk yapıların yıkım işlemlerine hız kesmeden devam ediyor.

Son olarak Hüdavendigar Mahallesinde gerçekleştirilen yıkımın ardından, geçtiğimiz günlerde merkez mahallelerinden Canbalı ile kırsal mahallelerden Uluabat’ta gerçekleştirdiği yıkımlarla birlikte Karacabey Belediyesi, ilçede ortadan kaldırılan metruk bina sayısını 124’e çıkarttı.

Karacabey Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen yıkımlar, mahalle sakinleri tarafından da memnuniyetle karşılanıyor.

Her şey daha yaşanabilir bir Karacabey için

Belediye Başkanı Ali Özkan, Karacabey'i daha yaşanabilir bir kent hedefiyle gerek altyapı gerekse de üstyapı çalışmaları ile geleceğe hazırladıklarını kaydetti.

Özkan hem görüntü kirliliği hem de güvenlik açısından risk oluşturan metruk binaları ortadan kaldırmaya devam edeceklerini vurgularken, bu tarz müracaatları belediyeye muhtarlar aracılığı ile veya şahsi olarak da bildirilebileceğini ve gerekli prosedürlerin tamamlandıktan sonra yıkımın hızla gerçekleşeceğinin altını çizdi.

Editör: Erdal ŞAHAN