Önümüzdeki yerel seçimler için CHP’den Çatalca Belediye Başkan Aday Adayı olan Mimar Mehmet Çoban, Çatalca’da yaşayan gençler ve çocukların eğitim hayatlarının kaliteli geçmesi, daha iyi bir mesleki geleceğe sahip olabilmesi ve sosyal yaşantılarını aktifleşmesi için ürettiği projelerden bahsetti. Çoban açıklamasında, “Çatalca’da gençlerimiz ve çocuklarımız için daha iyi bir gelecek yaratacağız” ifadelerini kullandı.

Mehmet Çoban, Çatalca’daki gençlerin ve çocukların eğitim hayatına katkıda bulunmak adına belediyenin gençlik merkezleri ve kütüphaneler açarak hizmet vereceğini söyledi. Yoksul öğrenciler için burs projeleri de oluşturacağını söyleyen Çoban, “Ekonomik olarak dezavantajlı olan öğrencilerimiz için burs, kütüphane gibi sosyal belediyecilik imkanları oluşturacağız” dedi.

Meslek kursları ve kreşler artacak

Çatalca’da yaşayan gençlerin istihdam edilebilmesi için imkanlar yaratmak adına meslek kurslarının artacağını söyleyen Çoban, “Her yaş grubundan gencimizin iş bulabilmesi, meslek öğrenerek ülkemizin ekonomisine katkıda bulunabilmesi için meslek kursları açacağız” dedi. Çoban, Çatalca’daki gençlerin istihdam oranının artmasının, ilçenin kalkınması yolunda önemli bir adım olduğunun da altını çizdi.

Çatalca’nın kreş ihtiyacının da giderek arttığına dikkat çeken Çoban, çalışan annelerin sayısının artışıyla doğru orantılı olarak kreşler açarak belediyenin kadın istihdamına dolaylı yoldan destek olacağını vurguladı.

MANSUR YAVAŞ İLK SEÇİM KOORDİNASYON MERKEZİ’Nİ KEÇİÖREN’DE AÇTI MANSUR YAVAŞ İLK SEÇİM KOORDİNASYON MERKEZİ’Nİ KEÇİÖREN’DE AÇTI

“Gençlik merkezleri ile gençlerin sosyal yaşantılarının aktifleşmesine katkıda bulunacağız”

Mehmet Çoban, gençlere yönelik projeleri arasında, yeni gençlik merkezleri olacağından da bahsetti. Gençlik merkezlerinde ücretsiz wi-fi, ders çalışma alanları, bilimsel proje üretme alanları ve spor yapılabilecek alanların olacağını söyleyen Çoban, “Açacağımız yeni gençlik merkezleri ile gençlerin sosyal yaşantılarının aktifleşmesine katkıda bulunacağız” ifadelerini kullandı.

Üniversiteye giren veya girmeye hazırlanan gençler için belediyelerin kütüphane hizmeti vermesinin kritik olduğunu vurgulayan Çoban, yeni kütüphanelerde nitelikli kitaplar ve konforlu okuma ve çalışma alanları oluşturulacağını söyledi.

Çoban, sosyal belediyecilik anlayışının bütün alanlarda benimseneceğini, çocuklar ve gençlerin, ilçenin geleceğinin doğru kurulması açısından büyük önemi olduğunu vurguladı.

Editör: Erdal ŞAHAN