Kalite standartlarını yükselterek, 142 yıllık belediye tarihinde damga vuran eğitimleri personellerine kazandıran Başkan Kanar, göreve geldiği 5 yılda İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü bünyesinde 186 kurum içi ve kurum dışı eğitimlerle personellerini geliştiriyor.

İşveren ve iş arayan vatandaşlar arasında bağ kuran Başkan Kanar, İşkur Hizmet Noktası sayesinde iş arayan 1115 vatandaşa istihdam sağladı.

11 ili etkisi altına alan 6 Şubat depreminden sonra ilçede ki deprem çalışmalarına ağırlık veren Başkan Kanar, Mustafakemalpaşa’da bulunan toplam 43 adet Mustafakemalpaşa Afet ve Acil Durum Toplanma Alanlarını belirleyerek, ‘’ 1. Derece deprem bölgesi olan Mustafakemalpaşa’mızda depremin farkındayız ve çalışmalarımızı hassasiyetle sürdürüyoruz.’’ İfadelerini kullandı.

Başkan Kanar’ın talimatıyla 2021 Ocak Ayı Meclis kararı ile 20 gönüllü belediye personelinden oluşan, Mustafakemalpaşa Arama Kurtarma Ekibi asrın felaketi 6 Şubat depreminde 80. Saatte mucizelere tanıklık etmişti. İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü ile ilçenin eğitim ve güvenliği için yoğun çalışmalar sürdüren Başkan Kanar ‘’ Göreve geldiğimiz 5 yılda Mustafakemalpaşa’da öncelikli hedefimiz uzman personel kadromuz ile birlikte vatandaşlarımıza hizmet verebilmek. Bunun için 5 yılda personelimize yüzlerce eğitim sunarak hizmet kalitemizi arttırdık. Bunun yanı sıra ilçemizin gururu olan Mustafakemalpaşa Arama Kurtarma Ekibimiz ile olası bir felakete karşı hazır bir ekibimiz var. İşkur hizmet birimimiz ile Mustafakemalpaşa’da istihdam seferberliği oluşturarak, iş arayan binlerce vatandaşımıza istihdam sağladık. Mustafakemalpaşa çalışmalarımızla gelişiyor.’’ İfadelerini kullandı.

Editör: Erdal ŞAHAN