Çiftçilerin, Ziraat Odası ve SGK arasındaki uyuşmazlıktan kaynaklı emeklilik sorunlarının çözümü için yıllardır çaba sarfettiklerini, son olarak Bursa Milletvekili Hasan Toktaş’ın da konuyu TBMM kürsüsünden dile getirdiğini belirten Özel, “Tarım BağKur’u ile ilgili bu sorunun çözümünün, Cumhur İttifakını oluşturan AK Parti ve MHP’nin oylarıyla reddedilmiş olmasını kınıyoruz” şeklinde konuştu.
Tarım emekçilerinin kanayan yarası haline gelen ve büyük bir hak mağduriyetine yol açan sorunla ilgili güncel gelişmeleri aktaran İYİ Parti Bursa Yenişehir Belediye Başkan Adayı Ercan Özel şunları söyledi:
“Tarımdaki BağKurlular ile ilgili emeklilik sorununun çözümü için  İYİ Parti'mizin verdiği teklif önceki gün TBMM gündemine alındı. Bursa Milletvekilimiz Sn. Hasan Toktaş da meseleyi tüm ayrıntılarıyla Meclis kürsüsünden, çok sarih bir dille dile getirdi ve tüm siyasi partilerin desteğini istedi.
Başta İYİ Parti'miz olmak üzere kabul oylarına karşılık, ne yazık ki, AK Parti ve MHP milletvekillerinin red oylarıyla çiftçilerimizin emeklilik sorununun çözümü, oy çokluğu ile reddedildi.
Düşündürücü olan taraf ise bu çağrımız sonrası, sıkıntının çözülmesi için ilçemizden Meclis’e giden Belediye Başkanı ve çiftçilerimizden oluşan heyete destek sözü verilmesine karşın böyle bir olumsuz sonucun alınmasıydı. AK Parti ve MHP Grubundaki milletvekillerinin; ziyaretler sırasında çiftçiler adına giden heyete verdikleri destek sözünü unutup oylamada reddetmelerini şiddetle kınıyoruz.
Şimdi buradan soruyorum:
Başta Belediye Başkanı ve siyasiler şimdi bu ziyaret fotoğraflarını hangi yüzle kullanmış olacaklar?
Çözüme ramak kalmışken ve Meclis’te bizzat iktidar partili milletvekillerinden destek sözü alınmışken, verilen red oyları çiftçiye ihanet değil de nedir?
Fedakar çiftçilerimiz asla umutsuzluğa kapılmasınlar. Bu sorunu İYİ’ler olarak er ya da geç mutlaka çözeceğiz.”

Editör: Erdal ŞAHAN