Orhangazi Belediyesi Tenis kortlarında yapılan turnuvaya 47 sporcu katıldı. 8 gün süren turnuvada 23 Eylül Cumartesi günü final müsabakaları yapılarak Şampiyonlara kupaları verildi. Kupaya uzanan raketler kadınlarda Maide Çağla Özay, erkeklerde Ege Çakmak oldu. Başarılı sporculara ödüllerini Belediye Başkanı Bekir Aydın ve yetkililer verdi.

Tenis İki Raketin Bir Topla Gerçekleştirdiği Görsel Şölendir

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın konuyla ilgili yaptığı açıklamada, tenis sporu bana göre yalnızca çok kaliteli bir spor değil, aynı zamanda iki raketin bir topla sergilediği muhteşem bir görsel şölendir, diyerek sözlerine “ Spor şehrimiz Orhangazi diğer branşların yanı sıra teniste de adını duyuracaktır. Orhangazi Tenis Kulübümüzle birlikte düzenlediğimiz Gazi Tenis Turnuvası ilk kez yapılıyor olmasına rağmen büyük ilgi ile karşılandı. Turnuvamız geçtiğimiz günlerde bitirip hemşerilerimizin hizmetine sunduğumuz üç adet korttan oluşan tenis kompleksimizde yapıldı.” Vurgulamalarıyla devam etti. Başkan Bekir Aydın açıklamasına “ Gazi Tenis Turnuvasına katılan bütün sporcularımızı kutluyor, şampiyonlarımızı tebrik ediyor ve emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum.” İfadeleriyle son verdi.

Tenis Heyecanı Sekiz Gün Sürdü

Orhangazi Belediyesi ve Orhangazi Tenis Kulübü iş birliğiyle organize edilen Gazi Kupası Tenis Turnuvasına 32’si erkek, 15’i kadın olmak üzere toplam 47 sporcu katıldı. Turnuva 15 Eylül Cuma günü başlayıp, 23 Eylül Cumartesi günü final müsabakaları ve ödül töreni ile sona erdi. Bayanlar finalini Maide Çağla Özay, Tülay Yıldırım Çevik oynadı. Müsabakayı turnuvaya İstanbul’dan katılan Maide Çağla Özay kazanarak şampiyonluk kupasını aldı. Erkekler kategorisinde ise Engin Üstün ve Ege Çakmak finalinde karşılaşmayı kazanan tenisçi Ege Çakmak kazanan sporcu olarak kupaya uzandı.

Osman Yıldız Kestel Belediye Başkanlığı için bende varım dedi Osman Yıldız Kestel Belediye Başkanlığı için bende varım dedi