Dünyanın önde gelen danışmanlık şirketlerinden Deloitte tarafından her yıl, önceki üç yıla ait ciro büyüme oranlarına göre hazırlanan, Türkiye'nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinin listelendiği "Deloitte Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen İlk 50 Teknoloji Şirketi- (Deloitte Technology Fast 50 Turkey 2023) raporu açıklandı.

Obilet Şirketler Grubu, bu yıl iki markasıyla Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri listesinde yerini aldı.

2017, 2019, 2020, 2021 ve 2022 yıllarında da listede yer alan online seyahat bileti, araç kiralama ve otel rezervasyonu platformu Obilet, bu yıl bir kez daha “ilk 50 şirket” arasına girmeyi başardı. Böylece Obilet, 2017 yılından bu yana toplamda 6 kez, 2019’dan bu yana ise 5. kez üst üste Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri arasında yer aldı. 

Biletall da bu yıl listeye girdi 

Bu yıl Obilet’in yanı sıra 2021 yılından bu yana Obilet Şirketler Grubu çatısı altında faaliyet gösteren seyahat teknolojileri şirketi Biletall da listede yer buldu. Biletall, daha önce 2018 yılında yayımlanan listeye de girmişti. 

Obilet, son kullanıcılara yönelik online otobüs, uçak ve feribot biletlemesinin yanı sıra online otel ve araç kiralama rezervasyonu hizmetleri sunuyor. Biletall ise seyahat teknolojileri sağlayıcılığı ile kurumsal satış ve dağıtım faaliyetlerini yürütüyor.

Editör: Erdal ŞAHAN