2022 yılında Sales Enablement Pro platformu tarafından tüm dünyada satış geliştirme alanında etki yaratan kadın liderlerden biri seçilen Selen Kartal, şirketin yeni CSO’su olarak çalışmalarına başladı. Selen Kartal, Kolay İK’nın Türkiye ve global pazarlardaki satış stratejisini yönlendirecek.

 

Türkiye'nin SaaS modelinde hizmet veren ilk ve en büyük insan kaynakları platformu Kolay İK’nın yeni CSO’su (Chief Sales Officer) Selen Kartal oldu. Aralarında İngiltere, Amerika, Şili ve Suudi Arabistan’ın da olduğu toplam 19 ülkede kullanılan Kolay İK’nın Türkiye ve global pazarlardaki satış operasyonları Kartal’ın liderliğinde yürütülecek.

Merkez Bankası faizi yüzde 50 seviyesinde sabit tuttu Merkez Bankası faizi yüzde 50 seviyesinde sabit tuttu

Selen Kartal kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Selen Kartal, kariyerine The Coca-Cola Company’de başladı. Ardından altı yıl boyunca görev aldığı Insider’da önce Türkiye satış ekibinde daha sonra da global satış ekibinin liderlerinden biri olarak aktif rol aldı.

Türkiye’de satış geliştirme (sales enablement) rolünün yaygınlaştırılması adına gönüllü faaliyetler yürüterek, bu alanda kadınları destekleyen WISE (Women in Sales Enablement) topluluğunun İstanbul ayağını kurdu.             2022 yılında “Sales Enablement Pro” platformu tarafından tüm dünyada Sales Enablement alanında etki yaratan kadın liderlerden biri olarak seçildi. Geçmiş yıllarda Endeavor Türkiye gibi farklı platformlarda mentorluk da yapan Kartal, deneyimlerini kendi adını taşıyan internet sitesi üzerinden paylaşıyor.  

Editör: Erdal ŞAHAN