Saadet Partisi, Has Parti gibi partilerde uzun yıllar önemli görevlerde bulunan Ali Mollasalih, Yıldırım Belediye Başkanlığı'na Aday Adaylığını açıkladı. Daha önce Yıldırım Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde de bulunan Ali Mollasalih, şu an Mudanya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyeliği görevini yürütüyor. Ali Mollasalih'e yakın kaynaklar, Yıldırım Belediye Başkan Yardımcılığı yaptığı dönemde,  Yıldırım'ın adeta röntgenini çeken, Yıldırım'ın sorunlarına hakim olan Ali Mollasalih ile Yıldırım'ın yeni bir çehreye kavuşacağını söyledi. AK Parti genel merkezinde de güçlü bağlantıları olan Ali Mollasalih'in isminin Ankara kulislerinde de sıkça dillendirildiği Bursa siyasetinin en çok konuşulan konuları arasında.

23 Nisan'da Bursa Büyükşehir 23 Nisan'da Bursa Büyükşehir

Yıldırım Belediye Başkan Aday Adaylığı için dosyasını veren Ali Mollasalih yaptığı açıklamada, ''Türkiye’mizi; küresel siyasetin  merkezi yapan ve kararı merak edilen ülke durumuna getiren, uluslararası alanda izlediği politikalarla dünyaya damgasını vuran, barışa öncülük eden; AK Parti belediyeciliğiyle Türkiye’yi tanıştıran ve kentlerin kaderini değiştiren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde çıktığımız yolda, Türkiye Yüz Yılı hedefine ilerliyoruz.
Bu kutlu yolculukta; Türkiye’mizin dördüncü büyük ili Bursa’mızın ikinci büyük ilçesi Yıldırım’ımıza hizmet etmek istiyorum. Yıldırım’ın makus talihini değiştirip, hem sosyokültürel olarak, hem de günlük yaşamıyla modern bir ilçeye dönüşmesi için hazırladığım projeleri, Cumhurbaşkanımızın desteğiyle var gücümle uygulamaya hazırım.
İmarı düzenli, sosyal yaşamı gelişmiş, tarımdan sanayiye üretimi güçlü, ticareti bereketli, yaşayanları mutlu bir Yıldırım hedefliyorum.2019-2021 yılları arasında Belediye Başkan Yardımcısı olarak hizmet ettiğim Yıldırım’dan belediye başkan aday adaylığı müracaatımı yaptım. 25 yıllık siyasi hayatımda önceliğim samimiyet, doğruluk, dürüstlük, mütevazilik ve sorun çözmek oldu. İmâm-ı Gazâlî’nin dediği gibi ‘Tecrübe aklın hocası, düşüncenin de rehberidir’.  Çıktığım yolda yanımda olan herkese teşekkür ediyorum.  Bu düşüncelerle, AK Parti’nin Yıldırım Belediye Başkan Aday Adayı olmaktan onur duyuyorum. Saygılarımla. Gayret bizden,Tevfik Allah'tandır..'' Dedi.

Editör: Erdal ŞAHAN