BURFAŞ’ın Dobruca tesislerinde gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Büyükorhan Belediye Başkanı Ahmet Korkmaz, “Zor bir 5 yılı atlattık. Başta Covid 19 Pandemisi olmak üzere depremler, seller, yangınlar her şeyi yaşadık. Mahalli idare döneminin en zor zamanına denk geldik. Ama bu dönemi başarıyla tamamladık” dedi.

Antakya Ulu Cami’de enkaz kaldırıldı Antakya Ulu Cami’de enkaz kaldırıldı

Başkanı Ahmet Korkmaz’ın basın toplantısına, AK Parti Bursa İl Başkan Yardımcısı Osman Doğruyol, AK Parti Büyükorhan İlçe Başkanı Kamil Turhan, MHP Büyükorhan İlçe Başkanı Akın Sevim, Büyükorhan Belediyesi Meclis Üyeleri ile Daire Müdürlerinin yan sıra kanaat önderleri ve sivil topluk kuruluşlarının başkan ve yöneticilerinin de katıldı.

FAALİYETLERİN SUNUMU YAPILDI

Büyükorhan Belediye Başkanı Ahmet Korkmaz’ın açıklamalarından önce Belediyenin 2019-2024 hizmet dönemi çalışmaları ile yapımı devam eden faaliyetlerin anlatıldığı film gösterimi gerçekleştirildi.

Daha sonra 5 yıllık dönemdeki çalışmaları hakkında bilgi veren Büyükorhan Belediye Başkanı Ahmet Korkmaz, “Büyükorhan’da 43 mahallemiz, 11 bin nüfusumuz var. Genelde tarım ve hayvancılık faaliyetleri çok yoğun. Belediyecilik sadece şehrin ihtiyaçlarına dokunmak değil. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın deyimiyle belediyecilik gönül işi. Biz de bu dönemde gönüllere dokunmaya özel önem gösterdik” şeklinde konuştu.

YENİDEN ADAYIM

Daha sonra basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Büyükorhan Belediye Başkanı Ahmet Korkmaz, “Bu dönemde altyapı çalışmalarımızın yüzde 85’ini tamamladık. Önümüzdeki dönem için de yeniden adayım. 2024’ten itibaren de bunları bitirip sosyal ve kültürel faaliyetleri gerçekleştireceğiz” dedi.

Editör: Erdal ŞAHAN