Geceye 90’lar konseriyle Ses Sanatçısı Ege Emektar ve Altınşehir Kadın (A.Ş.K) Kadın Ritim Grubu damgasını vurdu. Birbirinden güzel şarkıları kemanı eşliğinde seslendiren Sanatçı, A.Ş.K Ritm Grubu  Genel Sanat Yönetmeni ve Şefi Ege Emektar,  birbirinden güzel eserleri seslendirdi.

Gecenin ev sahipliğini Görükle’de bulunan 8 Milimetre Art Gallery yaparken, gecenin düzenleyicisi HAÇİKO  (Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Koruma) Derneği Bursa Şubesi ve gecenin ana sponsoru Bursa SanatTV oldu. 


Açılışı yapan Bursa SanatTV Medya ve Yayın Sunucusu Özlem YERLİKAYA TANIŞ, “Konuşamayan yaşam ortaklarımızın sesi olmaya devam edeceğiz, hayvanların hakları ve onların korunmasıyla ilgili topluma ilham verebilecek etkinlikler için her zaman hazırız” ifadeleriyle, geceye katkı sunan herkese sonsuz teşekkürlerini iletti.  

Geceye destek yağdı.. Plaketler verildi.. Teşekkürler hayvan dostlarına
Bursa SanatTV Medya ve Yayın Sunucusu Özlem YERLİKAYA TANIŞ , HAÇİKO Bursa Şube Başkanı Zeynep DİMİDOA ile  birlikte, Mamanı al gel kampanyasında gönüllü katkılarını sunanlar arasında bulunan;  90’lar Party müzik etkinliğiyle geceyi renklendiren, Ses Sanatçısı, A.Ş.K Ritm Grubu  Genel Sanat Yönetmeni ve Şefi Ege Emektar’a,  En iyi hayvan sever ödülüne layık görülen ses sanatçısı Gölge RAYAN’a,  Altınşehir Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Umut Aydos’a, Mudanya Motorsiklet Grubu Başkanı Alican DUMAN’a, BURMOT16 (Bursa Motorsiklet Grubu) Başkanı Ümit Cihangir’e ve Gecenin ev sahipliğini yapan 8 Milimetre Art Gallery Tarık Bey’e teşekkür plaketlerini sundu. 

BursaSanatTV Medya ve Yayın Sunucusu Özlem YERLİKAYA TANIŞ , düzenlenen geceye mazeretleri nedeniyle katılamayan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay ERDEM’e ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa BOZBEY’e teşekkür mesajlarını iletti. Geceye katılan konuklar arasında bulunan Ertuğrul Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Nermin GÜNDÜZ’e, İrem ERGÜN’e, Ertuğrul Mahalle Muhtarı Gülten ÜSTÜNKAYA’ya, 29 Ekim Kadınları Derneği’ne, Gazeteci Yazar Özge DEMİR’e, Gazeteci Erdal ORHAN’a, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Bursa Şube Kurucu Başkanı Necla ÖZKAPLAN YÖRÜKLÜ’ye, Bursa Sanat TV ailesine, basın emekçilerine ve eşine teşekkürlerini ifade etti.

Toplayamazsın... Öldüremezsin... Tek Çözüm Sistemli Kısırlaştırma, Aşılama ve Sahiplendirme... 
“Hepimiz Elimizi Taşın Atına Koyacağız”
Geceye katılan onlarca Bursalı Hayvan sever de getirdikleri mama yardımlarıyla destek verdi.
Düzenlenen yardım gecesinde konuşma yapanlar arasında, HAÇİKO (Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Koruma) Derneği Bursa Şubesi Başkanı Zeynep DİMİDOA, dernek olarak sahipsiz sokak hayvanlarıyla ilgili destek çalışmalarını toplumsal farkındalık oluşturarak yürüttüklerini belirtirken, sloganlarının Toplayamazsın, Öldüremezsin, Tek Çözüm Sistemli Kısırlaştırma, Aşılama ve Sahiplendirme olduğunu belirtti ve  “Hepimiz Elimizi Taşın Atına Koyacağız,
 Bu Çocuklar Bizim.... Hepimizin” dedi.

Müziğin ve ritmin sesiyle konuklar coştu.
Düzenlenen yardım gecesine katılan konuklar müziğin ve ritmin coşkusuyla dans etti. Geceyi müziği ile neşelendiren, Ses Sanatçısı, A.Ş.K Ritm Grubu Genel Sanat Yönetmeni ve Şefi Ege Emektar; “ Bu gece için A.Ş.K Ritim Grubundaki arkadaşlarımla birlikte hiçbir ücret talep etmeden, kendi sahne enstrümanlarımızı ve ses sistemimizi getirerek gönüllü katkı sunuyoruz, Bizler böyle sosyal projeler için her zaman varız ve var olmaya devam edeceğiz.” dedi.  
Altınşehir Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Umut Aydos’da; “ Derneğimiz ve A.Ş.K Kadın Ritim Grubumuz olarak böylesi anlamlı sosyal projelerde, sanat faaliyetlerimizle bulunmak bizler için mutluluk verici. Sanatla kalmaya ve büyümeye devam edeceğiz,  daha nice buluşmalarda sizlerle birlikte olmayı diliyoruz” dedi.

Bir sosyal yardım etkinliği daha biterken, sıradaki için heyecanlanan konuklar geceyi kahvelerini yudumlayarak tamamladı.

Editör: Erdal ŞAHAN