Dünyaca ünlü illustratör-yazar Benji Davies, Redhouse Kidz tarafından yayımlanan yeni resimli kitabı Balinaların Şarkısı ile çocukları dostluk ve dayanışma ekseninde eğlenceli bir serüvene davet ediyor. İngiltere’de yayımlanan orijinal baskısıyla ile aynı anda raflarda yerini alan kitapta, Yalnız Balina, Büyükannem ve Minik Kuş ile tanıyıp çok sevdiğimiz Noi, fırtınalı bir gecede büyükannesinden  bir öykü dinliyor. Küçük bir kızla bir balinanın dostluğunun hikâyesiyle, Noi ile büyükannesi arasında bambaşka bir bağ oluşuyor.

İki ödül daha aldılar İki ödül daha aldılar

Benji Davies 
 İllüstratör ve animasyon direktörü olarak çalışmaktadır. Çocukluktan beri en büyük tutkusu çizim yapmak olmuştur. Üniversitede animasyon alanında eğitim görmüş, ardından kısa animasyon filmleri, resimli kitaplar ve müzik klipleri gibi farklı alanlarda çalışmıştır. Eşi Nina ve kızı Esther ile birlikte Londra’da yaşamaktadır.

 

SEV Yayıncılık

SEV Yayıncılık, kökleri ilk kez 1861 yılında yayımlanan Redhouse sözlüklere kadar uzanan köklü bir yayıncılık geleneğine sahiptir. Bugün Redhouse markası altında onlarca çeşit sözlük ve eğitim aracı yayımlarken, Redhouse Kidz markasıyla çocuk kitapları yayıncılığı alanında önemli yayınevleri arasında yer alıyor. 

Editör: Erdal ŞAHAN