TÜRK EĞİTİM SEN BURSA; TÜRK YÜZYILI EĞİTİM İLE İNŞA EDİLECEKTİR. TÜRK EĞİTİM SEN BURSA; TÜRK YÜZYILI EĞİTİM İLE İNŞA EDİLECEKTİR.

Büyükşehir Konservatuvar Bölümü Türk Halk Müziği sanatçılarından olan Lale Coşkun 13 yıl notalarla dans ettikten sonra sıfır sermaye ile takıcılığa başladı. 4 yıldır ilmek ilmek dokuduğu ince işçiliği ile göz dolduran takılar şimdi Makine Mühendisi İlkay Yıldırım’ın filografi sanatının sergilendiği Ördekli Kültür Merkezi’nde! Duriye Akyürek seramik sanatını konuştururken, taşlara ruh veren Kozmetraloji Enerji Uzmanı Özge Göktaş’ta yerel yönetimlerin kadınların mesleki olarak kendilerini yetiştirebilecek kursların artırılmasına destek vermesini istiyor.

İlkay Yıldırım; “Gördüğünüz üzere kadınlarımız bir yandan ev ekonomilerine katkı koymaya çalışırken bir yandan da el sanatlarını geliştirmeye çalışıyor. Bu konuda yerel yönetimlerimizin ortak bir paydada çalıştay yaparak kadınlarımızın hangi yönüyle kendilerini Bursalılara anlatması gerektiği yönünde kendileri için bir yol haritası çıkarmaları gerektiğini görmelidir. Merkezi Hükümetimizde girişimci kadınlarımız için kalıcı bir istihdam yaratarak ülke ekonomisine mikro destek sağlayan kadınlarımızı ayakta tutmalıdır.” dedi.