Çocukların asansörü doğru ve güvenli bir şekilde kullanması ve oluşabilecek kazalara karşı bilinçlendirme amaçlı kurulan çocuk tiyatrosunun ilk oyunu İstanbul’da yoğun ilgi gördü. 

Brüksel'den AB ve İngiltere arasında gençlerin eğitim görmesi ve çalışmasını kolaylaştıracak öneri Brüksel'den AB ve İngiltere arasında gençlerin eğitim görmesi ve çalışmasını kolaylaştıracak öneri

“Yaço ve Doço” isimli eğitim amaçlı eğlenceli çocuk oyunu usta yazar Nurşen Yerlikaya tarafından kaleme alınırken sahnede Nurşen Yerlikaya, Kadir Gültekin, Bahattin Ereş, Öykü Demirtaş, Mihriban Şen, Emin Özbey gibi önemli oyuncular yer aldı. AKM Teknik Muayene Hizmetleri Genel Müdürü Muzaffer Yaşar “Asansör sektörü ile sanatı buluşturmak istedik. Bilinçli bir toplum yetiştirmek için bizim geleceğimiz olan çocuklara sanat aracılığı ile öğretmek istediğimiz için AKM Asansör Çocuk Tiyatrosunu kurduk. Oyunumuzu 7 coğrafi bölgede birçok şehirde sahneleme hedefindeyiz, şu an planladığımız 40 ilçede oyunumuzu oynayacağız,” dedi. 

Editör: Erdal ŞAHAN