Hanımlar lokalinde kahvaltıyla başlayan etkinlik 7 kilometrelik doğa yürüyüşü parkuruyla sona erdi. Etkinliğe Belediye Başkanı Bekir Aydın’ın yanı sıra, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fethi Yıldız, Belediye Meclis Üyeleri ve doğasever kadınlar katıldı.

Startı Yıldız ve Aydın Verdi

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın açıklamasında, yeşilin her tonu Orhangazi’mizde mevcut, vurgusunu yaparak sözlerine “ Orhangazi’miz için, Marmara’nın Zümrüt’ü, deyimini kullanıyorum. Şehrimiz gerçekten de yeşilin her tonunu barındıran bir doğaya sahip. Doğamızın güzelliğini bütün fırsatlar da insanlarımızla buluşturmak istiyoruz. Bu kapsamda Büyükşehrimizle birlikte organize ettiğimiz Kadınız Biz “Doğada” Doğa yürüyüşü programının startını Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Sn. Fethi Yıldız, Büyükşehir Belediyesi Aile Kadın ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürü Sn. Nefise Ateş Demir, Meclis üyelerimiz ve organizasyona katılan kıymetli misafirlerimiz ile güzel bir kahvaltı eşliğinde verdik. “Cümleleriyle devam etti. Başkan Aydın açıklamasına “Üreğil Mahallemizden başlayarak 7 km sonunda tamamlanan doğa yürüyüşüne Bursa'dan gelen misafirlerimize, Orhangazi Kent Konseyi Kadın Topluluğumuzda eşlik ederek, organizasyonda yer aldılar. Bu güzel organizasyonun hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” İfadeleriyle son verdi.

Doğa Yürüyüşü Üreğil Mahallesinden Başladı

Bursa Büyükşehir Belediyesi Aile Kadın ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü ve Orhangazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği kadınız biz doğada doğa yürüyüşü etkinliğine Bursa'dan ve Orhangazi'den Doğasever 50 kadın katıldı. Yürüyüş öncesi Hanımlar Lokalinde Bursa Büyükşehir Başkan Vekili Fethi Yıldız, Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın ve doğasever kadınlar birlikte kahvaltı yaptı. Ardından Üreğil Mahallesinden başlayan 7 kilometrelik parkurda yürüyüş yapıldı. Doğa yürüyüşüne katılan doğasever kadınlar organizasyondan ötürü çok memnun olduklarını belirterek Bursa Büyükşehir Belediyesine ve Orhangazi Belediyesine teşekkürlerini sundu.

Bursa’da yaşayan kadınlara dair bütün etkinlikler “ Kadınız Biz “mobil uygulamasından takip edilebilir.

Editör: Erdal ŞAHAN