Gece seyahat eden sürücüleri uykuya dalma eğilimine karşı korumak ve onları uyanık tutmak için beyinlerinde istemsiz olarak tekrar edilen şarkılarla desteklemek amaçlı yapılan “Uyutmayan Şarkılar” projesi Kristal Elma ödülüne layık görüldü.

Saran Group Trafik Radyoları Genel Yayın Yönetmeni Cezayir Doğan;"Uyutmayan Şarkılar projesi, sürücülerin gece seyahatleri sırasında daha uyanık ve dikkatli olmalarını sağlama amacıyla tasarlandı. Kristal Elma ödülünü kazanmış olmak, projemizin yaratıcılığı ve etkileyiciliğiyle tanındığını gösteriyor. Radyo Trafik ailesi olarak, trafik güvenliği konusunda farkındalık yaratmaya devam edeceğiz" dedi.

Doğan, “Uyutmayan Şarkılar” projesi ile bu prestijli ödüle layık görülmelerinin, Radyo Trafik’in trafik güvenliği konusundaki taahhütlerine olan bağlılığını daha da güçlendirdiğini belirterek; “Gece seyahat eden sürücülerin güvenliği ve uyanıklığı için başlatılan bu önemli proje, müzikle trafik güvenliğini birleştirmesi ve bu alandaki yaratıcı yaklaşımıyla aynı zamanda bir öncü olma özelliği taşıyor.” ifadelerini kullandı.

Ünlü markanın küresel marka elçisi Aria Mia Loberti oldu Ünlü markanın küresel marka elçisi Aria Mia Loberti oldu

Proje süresince yaklaşık 1 aylık dönemde yapay zeka destekli olarak, kişilerin dinlediklerinde akıllarında kalan ve istemsiz olarak tekrar ettikleri için beyinlerini uyanık tutan yerli ve yabancı 86 farklı sanatçıdan 150 şarkı seçildi. Bu şarkılara Radyo Trafik İstanbul, Ankara ve İzmir’de proje boyunca toplamda 3 bin 423 kez yer verildi. Sürücülerin uyuma risklerinin en çok olduğu saatler olan 22.00 – 06.00 saatleri arasında gerçekleştirilen projeye sosyal medya üzerinden Radyospor ve Ajansspor.com da destek verdi.

Editör: Erdal ŞAHAN