Proffer’in, proje bazlı çalışan firmalar için özel olarak geliştirilmiş bir otomatik teklif hazırlama yazılımı olduğunu belirten Mubitek Genel Müdür Yardımcısı Dr. Gül Çiçek Zengin Bintaş, Proffer'ı geliştirmeye karar vermelerindeki temel nedenin, proje bazlı çalışan firmaların tekliflerinin siparişe dönüşüm oranının genellikle çok düşük olması olduğunu söyledi.

Proffer ile yüzde 90 oranında doğruluk

Dr. Bintaş, proje bazlı iş yapan firmalara yönelik yapılan araştırmalarda, teklifin işe dönüşme oranının yüzde 5 ile yüzde 10 arasında olduğuna vurgu yaparak, şunları söyledi:

“Bu da demek oluyor ki, teklif hazırlamak için harcanan zamanın büyük bir kısmı boşa gidiyor. İşte Proffer, bu sorunu çözmek için tasarlandı. Proffer, konusunda uzman personelin haftalarını harcamadan dakikalar içinde etkili teklifler oluşturmasını sağlar. Örneğin, sadece kalıp ölçüleri ve kalıp tipini girdiğinizde, yazılım eski projelerinizin verilerini kullanarak yüzde 90 oranında doğrulukla kalıbın maliyetini ve kar marjını hesaplar ve satış bedelini belirler. Ayrıca, yazılımı özelleştirmek için kod geliştirmeye ihtiyaç duymadan birçok parametre dinamik olarak ayarlanabiliyor.

Mudanya Halitpaşa Mahallesin'de Heyelan Korkusu! Mudanya Halitpaşa Mahallesin'de Heyelan Korkusu!

Dr. Bintaş: “Geribildirimlere önem veriyoruz”

Proffer'ın gelecek hedeflerine ilişkin de bilgiler veren Dr. Gül Çiçek Zengin Bintaş, “Gelecekte Proffer'ı sürekli olarak geliştirmeye ve yeni özellikler eklemeye devam etmeyi planlıyoruz. Müşteri geri bildirimlerini dikkate alarak yazılımımızı daha da kullanıcı dostu ve işletmeler için daha etkili hale getireceğiz. Ayrıca, farklı endüstrilerdeki firmaların ihtiyaçlarına daha iyi cevap verebilmek için özelleştirme seçeneklerimizi genişleteceğiz” diye konuştu.

Editör: Erdal ŞAHAN