Mustafa Bozbey Beni niye öptü! Mustafa Bozbey Beni niye öptü!

Cumhuriyet’in ilk günkü heyecanını yüreklerinde hep taze hisseden Nilüfer Kent Konseyi gönüllülerinin, umutla ve heyecanla, her türlü engele ve baskıya karşı, güzel günler için mücadeleye devam etme kararlığının ifadesi olan etkinlik Nilüfer Kent Konseyi Genel Sekreteri Emre Karagöz’ün konuşmasıyla başladı.

“Mahalle Komitelerinde ve demokraside ısrar ettiklerini” belirten Karagöz, “Yaşasın Demokrasi Yaşasın Cumhuriyet” diyerek sözü Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Neslihan Binbaş’a devretti. “Cumhuriyet’in 100. yılında, Cumhuriyet değerlerine sahip çıkanlar olarak yan yana durmanın haklı gurunu yaşıyoruz” diye belirten Binbaş’ın ardından sözü, Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Sibel Özer aldı. Konuşmasına, Nilüfer’e değer katan Nilüfer Kent Konseyi gönüllülerini selamlayarak başlayan Dr. Özer, “Aydınlık Cumhuriyetimizi ve yönetişimde ortak aklı, yerelden genele yaymanın gayreti içerisinde olmalıyız” diye belirtti.

Konuşmaların ardından, bir serbest kürsü oluşturuldu ve Nilüfer Kent Konseyi çatısı altında çalışmalarını sürdüren Meclis ve Çalışma Gruplarından birer temsilci söz alarak, yeni dönemde yapacakları çalışmalardan bahsetti.

Editör: Erdal ŞAHAN