Muhammed Tayyar Türkeş'ten Basın açıklaması! Muhammed Tayyar Türkeş'ten Basın açıklaması!

Kitap Günleri, Kültür ve Gençlik Merkezi'nde kitapseverlerle buluşuyor. 23 Ekim Pazartesi günü başlayan etkinlikler, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na kadar devam edecek. Hafta boyunca birçok ünlü yazar etkinliklere katılacak. Kitap günleri açılışı Belediye Başkanı Bekir Aydın’ın yanı sıra Orhangazi Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fethi Yıldız, Garnizon Komutanı Burak Çelik, AK PARTİ İlçe Başkanı Gökhan Ulusu, Başkan Yardımcıları ve Meclis Üyeleri, kurum müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları ve kitapseverlerin katılımıyla yapıldı.

Kitaplar Bilgi, Sanat ve Kültür Köprüsüdür

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, bu yıl dördüncüsü düzenlenen Kitap Günleri'nin açılışında yoğun katılıma dikkat çekerek, gençlerin kitaplara olan ilgisinin kendisini mutlu ettiğini belirtti. Aydın sözlerine “ Bugün Orhangazi'nin 4 yıldır geleneksel hale getirdiği Kitap günlerinin dördüncüsünü sizlerle buluşturmanın gururunu yaşıyoruz. Bu özel etkinliği gerçekleştirmenin ve sizleri ağırlamanın heyecanını kalbimizde hissediyoruz.

Kitaplar, bilgi, kültür ve düşünce dünyamızın taşıyıcılarıdır. Kitaplar bizi farklı diyarlara götürür, yeni fikirlerle buluşturur ve hayal gücümüzü sınırların ötesine taşır. Orhangazi Kitap Günleri bu zengin dünyayı sizlerle buluşturmak ve kitapseverleri yazarlarla bir araya getirmek amacıyla düzenlenmektedir.” tespitleriyle devam etti. Başkan Aydın konuşmasını “Orhangazi Kitap Günleri aynı zamanda toplumumuzun okuma alışkanlığını artırmak, genç nesilleri kitapla buluşturmak ve kültürel etkileşimi teşvik etmek amacıyla düzenlenen önemli bir etkinliktir. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize kitapları sevdirmek, onların hayal güçlerini desteklemek için çaba sarf ediyoruz. Bu etkinlik, Orhangazi'nin kültürel zenginliğini arttıran ve her yaştan, her kesimden insanın bir araya geldiği bir buluşma noktasıdır. Bu nedenle, bu etkinlikte bizlerle birlikte olan herkese teşekkür ediyoruz.” İfadelerini kullanmasının ardından “Sonuç olarak, Orhangazi Kitap Fuarı sadece kitapları değil, aynı zamanda bilgiyi, kültürü ve insanları bir araya getiren bir köprüdür. Sizlerin burada olması, bu köprüyü daha da güçlü kılıyor. Hepinize keyifli ve bilgi dolu günler diler, etkinliğimize katıldığınız için teşekkür ederim.” Cümleleriyle son verdi.

Kitap Günleri İlerleyen Yıllarda da Sürdürülecek

Geleneksel hale gelen etkinlik, Orhangazi Kültür ve Gençlik Merkezi'nde gerçekleşiyor ve açılışı 23 Ekim Pazartesi günü yapıldı. Kitap Günleri kapsamında birçok farklı yazar okuyucularıyla buluşacak. Ünlü yazarlar imza etkinlikleri ve söyleşilerle etkinliklere katkı sağlayacak.

Editör: Erdal ŞAHAN