Türkiye’nin ve dünyanın örnek endüstri parklarından TOSB (Otomotiv Tedarik Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi), sanayi-üniversite iş birlikleri ile otomotiv endüstrisine yön vermeye devam ediyor. TOSB’un Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) ile yürüttüğü çalışmalar çerçevesince başlatılan TOSB–GTÜ Genel İşletme Tezsiz Yüksek Lisans (MBA) Programı’nın 2023-2024 akademik yılı açılış töreni ile 2023 Güz ve Bahar dönemi mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Törene; Gebze Teknik Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Hasari Çelebi, TOSB Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Dudaroğlu, Gebze Teknik Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Mevlüt Karabulut ile Öğretim Üyeleri ve öğrenciler katıldı.

 

Keskinoğlu, Kadın İstihdamına verdiği önemden dolayı, ''İş Pozitif'' Plaketi Aldı Keskinoğlu, Kadın İstihdamına verdiği önemden dolayı, ''İş Pozitif'' Plaketi Aldı

“Sanayi-üniversite iş birliğinin en başarılı örneği”

Törende konuşan TOSB Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Dudaroğlu, programın müfredatının iş hayatında güncel ve sık kullanılan bilgileri içermesi noktasında hem öğrenciler hem de sektör açısından son derece önemli olduğunu vurguladı. Gebze Teknik Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Hasari Çelebi ise “TOSB-GTÜ MBA programının Türkiye’de sanayi-üniversite iş birliği organizasyonlarının en başarılı örneği olduğu tartışılmaz. Bizler sanayi ile bu kadar yakın iletişimde olarak genel müfredatımızın da şekillenmesini sağlıyoruz” diye konuştu.

 

Yedi yıldır devam ediyor!

Yedi yıldır devam eden MBA programı; üniversitedeki bilimsel potansiyelin, sanayiye aktarılarak ekonomik değere dönüşmesine katkıda bulunuyor. Mezun sayısı her gün daha da artan program, öğrenciler tarafından büyük ilgi görüyor.

Editör: Erdal ŞAHAN