Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu, Piu Entertainment ve Zorlu PSM ortaklığıyla ve Damat & Tween desteğiyle sahneye aktarılan, Uraz Kaygılaroğlu’nun William Shakespeare’e, Nezaket Erden’in Viola karakterine hayat verdiği, sayısız ödülün sahibi efsanevi filmden aynı isimle Türkiye’de ilk kez sahneye uyarlanan Aşık Shakespeare, yılın son 3 oyunu ile seyirci karşısına çıkıyor. Oyun, 23 Aralık Cumartesi ve 24 Aralık Pazar günü matine suare olarak sahnelenecek.

Birlikte oynadıkları için çok mutlu olduklarını her fırsatta dile getiren Aşık Shakespeare'in iki başrol oyuncusu Uraz Kaygılaroğlu ile Nezaket Erden'in uyumu sahnedeki gibi objektiflere de yansıyor. Oyunun afiş çekimleri için bir araya gelen iki oyuncunun birlikte çekilen kareleri de beğeni alıyor.

Yönetmenliğini Serdar Biliş’in, koreografisini Beyhan Murphy’nin ve müziklerini Tuluğ Tırpan’ın, dekor ve ışık tasarımını Cem Yılmazer’in ve kostüm tasarımını Gamze Kuş’un üstlendiği Aşık Shakespeare’in oyuncu kadrosunda ayrıca Şebnem Sönmez, Merve Polat, Kerem Arslanoğlu, Ceren Taşçı ve Ekrem Can Arslandağ gibi başarılı oyuncular da yer alıyor. Oyunun özgün atmosferini yansıtmak üzere bestelenen şarkılar, müzisyen Gülin Kılıçay ve oyun için bir araya gelen özel müzik grubu tarafından sahnede canlı olarak seslendiriliyor.

Aşık Shakespeare, 23-24 Aralık tarihlerinin yanı sıra 6-7 Ocak 2024 tarihlerinde de Zorlu PSM’de!

23 Aralık Cumartesi

Kapı Açılış: 19.30

Aşık Shakespeare: 20.30

24 Aralık Pazar Matine

Kapı Açılış: 13.00

Aşık Shakespeare: 14.00

24 Aralık Pazar Suare

Kapı Açılış: 18.30

Aşık Shakespeare: 19.30

Editör: Erdal ŞAHAN