Bu yıl 11. kez dünyanın dört bir yanında yüz binlerce insanın aynı anda koşacağı etkinlik, 5 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek. Wings for Life World Run kayıt süreci hakkında daha fazla bilgiye https://www.wingsforlifeworldrun.com/tr adresinden ulaşılabiliyor.

 

Omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlamak amacıyla düzenlenen Wings for Life World Run bu yıl 11. kez gerçekleşiyor. Geçtiğimiz yıl 165 ülkede gerçekleşen ve 92 milletten 161.892 koşucunun bir araya geldiği Wings for Life World Run’ın Türkiye ayağına bu yıl 5 Mayıs Pazar günü İstanbul Kuruçeşme 2.500 kişinin katılımıyla ev sahipliği yapacak. Ankara, Isparta, Bursa, İzmir ve Mersin’de ise yine yerel koşu grupları ile organize edilecek fiziksel koşular da gerçekleşecek.

Wings for Life World Run 2024’e App Run uygulaması üzerinden de katılım sağlanabiliyor. App Run’da katılımcılar hedeflerini, kendilerini ve sanal yakalama aracının uzaklığını uygulama üzerinden belirterek koşu mesafeleri ve sürelerini kendileri yönetebilecek.

Mimarların Bowling hesabı Mimarların Bowling hesabı

Önde gelen spor markası adidas ile yapılan yeni iş birliğinin bir parçası olarak kaydolan koşucular – nerede ve nasıl koşmayı seçerlerse seçsin – lisanslı Wings for Life World Run tişörtüne sahip olacak. adidas'ın Wings for Life World Run’a özel tasarladığı tişörtler, giyen kişinin koşamayanlar için koştuğunu herkese gösterecek.

Wings for Life World Run’da omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara geçtiğimiz yıl 4.7 milyon Avro bağış toplanmıştı.

 

Wings for Life World Run 2024 kayıt süreci hakkında daha fazla bilgiye https://www.wingsforlifeworldrun.com/tr adresinden ulaşılabiliyor.

Editör: Erdal ŞAHAN