Öztoprak, 25 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşen ve Türkiye'nin en önemli ve en prestijli Ödül Organizasyonları arasında gösterilen '2023 Altın Yıldız Ödülleri'nde çok değerli isimlerin oylamaları sonucu 'Yılın En Başarılı Opera Sanatçısı' ödülüne layık görüldü. Bu, Öztoprak'ın bu yıl layık görüldüğü 6. Ödül oldu. Ünlü Opera Sanatçısı, ödülünü aldıktan sonra ise duygularını şu şekilde ifade etti. 'Öncelikle beni bu çok önemli ve çok anlamlı Ödüle layık gören tüm değerli isimlere çok teşekkür ediyorum. Bir Opera Sanatçısı olarak gerçekten sonsuz gururluyum. Bu yıl,
Türkiye'nin en önemli ve en prestijli 6 farklı Ödül Organizasyonu tarafından 6. defa, çok değerli isimlerin oylamaları sonucu 'Yılın En Başarılı Opera Sanatçısı' Ödülümü almış olmaktan dolayı sonsuz gururluyum.


Türkiye'nin en önemli ve en prestijli Ödül Organizasyonları arasında gösterilen '2023 Altın Yıldız Ödülleri'nde de beni bu çok önemli Ödüle layık gören tüm değerli isimlere çok teşekkür ediyorum. Geçen yıl ve bu yıl defalarca kez layık görülmüş olduğum 'Yılın En Başarılı Opera Sanatçısı' Ödüllerime bir yenisini daha eklemiş olmak sonsuz gurur verici. Ayrıca, layık görülmüş olduğum bu çok önemli Ödülü, Cumhuriyetimizin 100. Yılında bir kez daha alıyor olmak da benim için ayrıca eşsiz gurur verici bir durum bir Türk Opera Sanatçısı olarak. Layık gören tüm değerli isimlere tekrardan çok teşekkür ediyorum. Ve layık görülmüş olduğum bu çok önemli Ödülü, çok değerli Türk Halkına, canım Ülkem Türkiye'me, ve dört sene önce kaybettiğimiz çok değerli canım babam dünyaca ünlü opera sanatçısı Bariton Sedat Öztoprak'a ve canım annem çok değerli opera sanatçısı Soprano Efsun Öztoprak'a ithaf etmek istiyorum. Herkese teşekkür ediyorum.' Şeklinde duygularını ifade ederek Törenden ayrıldı.
Öztoprak, önümüzdeki aylarda Almanya'da yine önemli çalışmalara imza atacak.

Editör: Erdal ŞAHAN