Granfondo Bursa Bisiklet Yarışı tanıtım Lansmanı Yapıldı Granfondo Bursa Bisiklet Yarışı tanıtım Lansmanı Yapıldı

Bursa ve Mudanya siyasetinin içerisinde uzun yıllardır aktif rol alan Cumhuriyet Halk Partisi Mudanya Belediye Başkan Aday Adayı Erdal Aktuğ, Mudanya’nın sorunlarına yönelik çözüm önerilerini sürdürüyor. 

Mudanya'nın olduğu gibi Tirilye'nin de sorunlarının çözülmediğine dikkat çeken Aktuğ, yaklaşık 10 yıldır yapılmayan Tirilye top sahasına Bursa Büyükşehir Belediyesi ve yerel yönetimin bu bölgeden çıkan hafriyat atıklarını bıraktığını ifade ederek “Kalelerin içine top değil çöp dolmuş!” dedi.

Şu an hafriyat döküm sahası olarak kullanılan stadın yapılması için kendisinin geçmiş yıllarda öneriler sunduğunu, Tirilyeliler’in, Tirilye Muhtarının ve Tirilyespor Başkanının da başvurularına rağmen stadın yapılmadığını belirten Aktuğ, bu yüzden Tirilyespor’un maçlarını başka sahalarda oynamak zorunda kaldığını söyledi.

“PİSLETTİĞİNİZ GİBİ TEMİZLEYİN!”

Aktuğ, “Biz çözüm odaklı, tüm kamu kurumları ve belediyeler ile iş birliği içinde sorunları çözmek için geliyoruz. Geldiğimiz zaman İlk önce Tirilyesporumuza bu stadı kazandıracağız. Ama biz gelene kadar da bu alanın, bu hafriyatın temizlenmesini istiyoruz.” diye konuştu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve yerel yönetime seslenen Aktuğ, “Pislettiğiniz gibi temizleyin! Burası Tirilye'ye yakışmıyor. İş yapmıyorsunuz anladık, bari pisletmeyin!” dedi.

Editör: Erdal ŞAHAN