Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) önde gelen gazetelerinden New York Times, Perşembe günü yayınladığı bir haberde, Rusya'nın "insan dalgası" veya "kıyma makinesi" olarak bilinen stratejiyi kullanarak her gün 1.000'in üzerinde askerini Ukrayna'ya ölüme yolladığını yazdı.

Le Pen'in Ulusal Birlik'i, Orban'ın Avrupa Parlamentosu'ndaki yeni ittifakına katılacak mı? Le Pen'in Ulusal Birlik'i, Orban'ın Avrupa Parlamentosu'ndaki yeni ittifakına katılacak mı?

Rus yetkililer, cephede verilen büyük kayıplara karşın asker toplamada herhangi bir sorunla karşılaşmadıklarını söylüyor.

ABD, İngiltere ve diğer Batılı istihbarat kurumlarının hazırladığı raporlara göre, Mayıs ayı boyunca her gün ortalama 1.000 Rus askerinin Ukrayna'da hayatını kaybettiği, ya da yaralanarak cephe gerisine çekildiği iddia edildi.

İngiltere İstihbarat Servisi'ne (MI6) göre, Rusya savaşın başladığı Şubat 2022'den bu yana neredeyse her gün 1.200 kayıp verdi ve toplam ölü ya da yaralı sayısı 500.000'i aştı.

ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin ise, Haziran ayında yaptığı bir açıklamada Rus tarafının her gün 1.000 askerini ölüme yolladığını, toplam ölü ve yaralı sayısının 350.000 dolaylarında olduğunu belirtti.

kaynak: treuronews

Editör: Erdal ŞAHAN