Nilüfer Belediyesi, Cumhuriyet’in 100. yılı nedeniyle çok özel bir konsere ev sahipliği yaptı. Nilüfer Belediyesi ve Bursa Müzik İnsanları Derneği iş birliğiyle Bursalı gönüllü müzisyenlerin yer aldığı dev bir orkestra oluşturuldu. Orkestra, Nilüfer Belediyesi Halk Evi önünde Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında muhteşem bir konser verdi.

Cumhuriyet coşkusunun zirveye ulaştığı gecede şef Görkem Ediz’in yönettiği  dev orkestra, ‘Bir derdim var”,  “Yaşamak var ya”, “Bu son olsun”, “Yaşamaya mecbursun”, “Ey özgürlük”,  “İzmir Marşı” ve “Onuncu Yıl Marşı” gibi parçaları seslendirdi. Alanı dolduran vatandaşlar da parçalara coşkuyla eşlik etti.

23 Nisan'da Bursa Büyükşehir 23 Nisan'da Bursa Büyükşehir

Orkestrada yer alan müzisyenler uyum içinde  parçaları seslendirirken izleyenler de keyif dolu anlar yaşadı. Özellikle marşlarda, konseri izleyenlerin de eşlik etmesiyle coşku zirveye taşındı. Vatandaşların Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına eşlik eden Nilüfer Belediye Başkan Vekili Osman Ayradilli, başarılı performansları için müzisyenleri kutlarken, geceye katılanlara da ilgilerinden dolayı teşekkür etti.

Editör: Erdal ŞAHAN