Aşure dağıtımına, AK Parti İlçe Başkanı Gökhan Ulusu, Ak Parti İznik İlçe Başkanı Halil İbrahim Gökbulut, Belediye Başkan Yardımcıları ve meclis üyeleri, Ak Parti teşkilat mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Orhangazi Belediyesi çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Halkın değerleriyle uyumlu bir çalışma programı uygulayan Orhangazi Belediyesi bu kapsamda aşure ikram organizasyonu düzenledi. Hanımlar lokalinde yapılan aşure ikram programına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Aşure Birlik ve Beraberliği simgeler

Aşurenin Bereket, paylaşma v birlik olmayı simgelediğini Vurgulayan Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın sözlerine “ Aşure günü birçok peygamberin hayatlarına dair önemli vakaların yaşandığı bir gündür. Biz Müslümanlar Aşure gününü bu vakaların değerine uygun olarak geçirmeyi gelenek haline getirdik.  Bunu da aşure tatlısı üzerinden yakınlaşarak, bir araya gelerek, bir ve beraber olarak, Paylaşmaya ibadet değeri yükleyerek somutlaştırdık. Belki de, tatlı yiyelim tatlı konuşalım, atasözümüzde buradan gelir. “ cümleleriyle devam etti. Başkan Aydın açıklamasına “ Belediyemizin düzenlediği aşure İkram programının aşure tatlısının simgelediği gibi berekete, paylaşmaya ve birliğe vesile olmasını diliyorum. İfadesiyle son verdi.

Editör: Erdal ŞAHAN