İsmail-Rabia Harput çifti, bebekleri Sefa’ya SMA Tip-2 hastalığı tanısı konunca gen tedavisi için valiliğe başvurup 2’ci kez yardım kampanyası başlattı. Sefa’nın yaşaması için Bursa’da başlatılan kampanyalar kapsamında, kermesler düzenlendi, iftar yemekleri organize edilirken, köy kadınları ise yaptıkları ekmekleri sattı. Sefa bebek için gerekli paranın yüzde 75’i anca toplanabildi.

Önlerinde 4 aylık bir zaman diliminin kaldığını belirten anne Rabia Harput; “Sefa’mızın tedavisinin yurt dışında yapılabilmesi için 4 aylık bir zaman dilimi kaldı. Sefa artık neredeyse 4 yaşında. Ayaklarındaki problem nedeniyle alçıya almak zorunda kaldı doktorlar. Hastalığımız hızla amansız bir şekilde ilerliyor kampanyamızın 4 ayı kaldı. Herkesten destek bekliyoruz. Kermeslerimize gelecek “Gönüllü Abla ve Ağabeyler” bekliyoruz. Bizim için canlı yayınla yardım kampanyası düzenleyebilecek gönüllü ağabey ablalar bekliyoruz. İş insanlarından sesimizin duyulması bekliyoruz. Kampanyamızın ilerleyebilmesi için sesimizin duyurulmasına ihtiyacımız var. Kampanyamız %75 e ulaştı ama biz kampanyaya başladığımızda 25 trilyonluk ücretimiz şimdi 45 trilyona çıktı. Biz evladımızı yaşatabilmek için çırpındıkça dolar da rekora koşuyor. Artık ne olur Sefa’nın sesini sizler de duyun. O artık her şeyin farkında bebek olmaktan çıktı artık. Bu bizim son şansımız. Evladımı kaybetmek istemiyorum. Yardımcı olmanızı Sefa’nın elinden tutmanızı bekliyorum. Yardımcı olmak isteyen Bursalılar biz her gün Fomara Şehreküstü Meydanındayız.

Valilik iznimizin son 120 günü kaldı 2 valilik izni olduğu için üçüncüsünü vermiyorlar, maalesef ki kalan kampanyanın kalan %25’lik kısmını bu süreçte tamamlamamız gerekiyor. Sefa 3,7 yaşını bitirdi artık kilo almaya başladı enfeksiyondan uzak tutmaya çalışsak daha kış geliyor ve girip bizi korkutuyor. 28 Aralık Sefa’nın doğum günü ve 4 yaşında olacak artık her şeyin farkında sürekli ağzında “ben yürüyemiyorum ya anne o yüzden yavaş gelmeye çalışıyorum, anne beni alsana, ben gelemem” yani artık her şeyi anlıyor, ben ücretsiz izin aldım. Artık kampanyayı bitirebilmek için yetişemediğimiz için elimizden geleni yapıyoruz. Canlı yayın açacak stantta duracak Sefa için okullara zarf dağıtma konusunda bize yardımcı olacak okul müdürlerine ihtiyacımız var” dedi.

Editör: Erdal ŞAHAN