“Sandıktan çıkan sonucun tamamını ifade eden milletimizin iradesi, Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ı 13. Cumhurbaşkanı yapmış, aynı irade bizlere de yeniden muhalefet sorumluluğunu yüklemiştir” diyen İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu, seçimlerin arzulanan türde adil bir ortamda yapılmadığına da vurgu yaptı. Türkoğlu’nun açıklanması şöyle: “Öncelikle ülkemizde demokrasinin yeniden yerli yerine oturması için özveriyle gayret gösteren herkesten Allah razı olsun. İki hafta içinde iki büyük seçim yaşadık ve her ikisinde de sandıklara koşarak vatandaşlık görevini yapan milletimize şükranlarımızı sunuyoruz.
Her ikisinin sonucuna göre halkımız bizlere iktidarı denetlemeye devam etme görevi verdi, bu görev bizim yine başımızın tacı olup; hak, hukuk, adalet ve özgürlüklerden yana tavır almayı aynı kararlılıkla sürdüreceğiz.
Her ne kadar, karşımızda devletin bütün olanaklarını kullanan, iktidar gücünün verdiği fütursuzlukla bizleri adil olmayan bir seçim yarışına girmek zorunda bırakan bir zihniyet olsa da, bu seçimlerden kendi adımıza tabi ki çıkarımlarımız olacak.
Gerek Genel Merkezimiz düzeyinde, gerekse il ve ilçe teşkilatlarımızda; ne tür eksiğimiz oldu, hangi konuda neyi yanlış yaptık diye bir özeleştiri süreci mutlaka yaşayacağız. Bunun en son muhasebesi de önümüzdeki ay yapılacak Büyük Kurultay’da gerçekleştirilecektir.
Genel Başkanımız Sn. Meral Akşener’e olan inancımız ve güvenimiz doğrultusunda, partimizin bu süreçten ve Büyük Kurultay’dan güçlenerek çıkacağından da eminiz.
Bizler için yeni bir dönem başlamıştır ve ilk günkü gibi sorumluluklarımızı yerine getirmek için aynı heyecanla çalışmaya hazırız.
Ülkemizin belli başlı sorunlarını Meclis çatısı altında çözme noktasında üzerimize düşeni eksiksiz yapacak, özellikle de Bursa’mızı Ankara’da sahipsiz bırakmamayı ilke edineceğiz. Bize güvenenlerin bundan hiç şüphesi olmasın.
Bu vesileyle her iki seçimde sandıklarda görev yapan tüm dava arkadaşlarımıza, il ve ilçe teşkilatlarımızın kıymetli başkan ve yöneticilerine, kadınlarımıza, gençlerimize ve her yaştan tüm partililerimize sonsuz teşekkürler ediyorum.
Sağ olsunlar, var olsunlar.”

Editör: Erdal ŞAHAN