Mimar ve Mühendisler Grubunun  Bursa'da Yeni Başkanı  Ahmet Ercan Kızılcık Mimar ve Mühendisler Grubunun Bursa'da Yeni Başkanı Ahmet Ercan Kızılcık

Sektör paydaşları arasındaki birlik ve beraberliğin pekiştirilmesi adına birçok etkinliğe imza atan YDKBD Bursa Şubesi, Buma Yapı’da gerçekleştirilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı buluşmasına, çok sayıda üye ve sektör temsilcileri aileleriyle birlikte katılım sağladı.

Programda konuşan YDKBD Bursa Şubesi Başkanı Esra İnhanlı, “Cumhuriyetin aydın mühendisleri, mimarları ve teknik insanları olarak bu vatana sorumluluğumuz çok ve gerekeni yapacağımıza da inancımız tamdır” diye konuştu.

“Bu güzel devleti bizlere armağan eden atalarımızın bizlerden tek isteği, Cumhuriyetimizi her zaman koruyup, geleceğe emin şekilde taşımaktır” diyen Esra İnhanlı, şöyle devam etti:

“Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi "Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare biçimi, Cumhuriyet idaresidir." Ulusumuzun en büyük, en önemli mirası ve asla vazgeçilemez bir değeri olan Cumhuriyetimiz, 100 yaşında. Ne mutlu bizlere! Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu cumhuriyet; asla ve asla olmuş, bitmiş bir süreç değildir. Bunun tam tersine Cumhuriyet, Devrimcilik İlkesi ışığında, sürekli olarak yeniliklere, değişimlere açık bir süreçtir. Biz de bu değere 100 yıldır olduğu gibi sahip çıktık ve sahip çıkmaya devam edeceğiz.”

Türkiye Yüzyılı, gençlerin yüzyılı

Konuşmasında genç meslektaşlarına ayrı bir parantez açan Esra İnhanlı, “Türkiye yüzyılı, gençlerin yüzyılıdır. Türkiye Cumhuriyeti'nin adını başarılarla yüzyıllar boyu gururla ve onurla anacak ve andıracağız. Burada genç kardeşlerimize ayrı bir parantez açmak isterim. Aramızdaki genç kardeşlerim, genç meslektaşlarım, sizlere önemli bu süreçte büyük vazifeler düşüyor. Bu kutsal vatanımızın yönetiminde söz sahibi olacaksınız. Yılmayacaksınız! Fikrinizi somut deliller ışığında hep savunacaksınız. Korkmayacaksınız! Türkiye Cumhuriyeti'nin milletiyle bölünmez bütünlüğünü koruyacak, iç ve dış tehlikelere karşı duyarlı olacaksınız” ifadelerini kullandı.

Esra İnhanlı’nın konuşmasının ardından program hediye töreni ve pasta kesimi ile devam etti.

Editör: Erdal ŞAHAN