TDK, İş İnsanı Fuat Alpaslan'ı Konuk Etti TDK, İş İnsanı Fuat Alpaslan'ı Konuk Etti

3 bin esnafın mağdur olduğu proje için konu yargıya taşındı. Son gelişmeleri milletvekilleri ile paylaşmak üzere ÇATSANDER Başkanvekili ve Dokumacılar Odası Başkanı Aydın Çitil hazırlattığı dosyayı Bursa Milletvekilleri Fevzi Zırhlıoğlu, Hasan Öztürk ve Prof. Dr. Kayıhan Pala’ya götürerek paylaştı. Bursa Milletvekilleri Zırhlıoğlu, Öztürk ve Pala konuyu takip edeceklerini ve inceleyeceklerini belirtti.

ÇATSANDER Başkanvekili ve Dokumacılar Odası Başkanı Aydın Çitil; “Nefesimiz yettiği kadarıyla konuyu her platformda anlatmaya derdimize çare bulmaya çalışıyoruz. Çataltepe için iktidarın biz esnafa çözüm noktasında verdiği ağır sözler var. Biz bunun gerçekleşmesini istiyoruz. TOKİ bu işten çekildikten hemen sonra gerçekleşen hukuki anlamda atılan yolların hemen hemen tamamında usule uygun olmayan bazı durumlar var. Biz o nedenle esnafı yönlendirerek hukuk yoluna başvurduk. Çataltepe’de düğümlenen sorunları çözmek 21 yıllık iktidarın boynunun borcudur. Biz bunun için buradayız!” dedi.

Çitil daha sonra tekstilde yaşanan “Usulsüz Olarak İthal Edilen Çin Meşeli Kumaş ve Nice Kodlarındaki Karışıklık” ile ilgili Ticaret Bakanlığı’nda bir dizi görüşme gerçekleştirdi.

Editör: Erdal ŞAHAN