Kültürünün kıymetli ismi Niyazi Çapa hakkında yapılan yorumlara KAĞANDER’den sert tepki! Dernek Başkanı Mustafa Bay ve yönetim kurulu tarafından yapılan açıklamada; “Ömrünü Yörük – Türkmen Camiasına adamış Kağander gibi Oğuz boylarının ve Yörük-Türkmen davasının taşıyıcısı durumundaki tüm yörük turkmen derneklerinin öncülerinden, kamu kurum ve kuruluşlarında da itibar gören Aksaçlımız büyüğümüz Niyazi ÇAPA’ ya ekmek ve tuz hakkı adına vefa borcumuz vardır.

Türk Töresinde Ataya saygı ve hürmet birinci şarttır. Son dönemde kıymetli büyüğümüz hakkında mesnetsiz iddalar ve karalamalar olduğunu görmekteyiz. Bu da Yörük- Türkmen camiasındaki sözkonusu ayrılıkları daha da derinleştirmektedir. Bu bizim töremize yakışmamaktadır. KAĞANDER olarak, tüm 24 Oğuzboyunun temel katmanı olan Yörük-Türkmen camiasının kıymetli büyüğü Niyazi ÇAPA’nın her zaman yanında olduğumuzu ve keza camianın da birliğinden- dirliğinden yana olduğumuzu kamuoyuna ilan ederiz. Ayrıca bu alandaki sorunlarla ilgili hem kendimiz yeni bir çözüm arayışına girmeye; hem de yapılabilecek samimi çalışmalara katkı sağlamaya hazırız.” dedi.

TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Bursa Şubesi’nden Maden Suyu Açıklaması TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Bursa Şubesi’nden Maden Suyu Açıklaması

Editör: Erdal ŞAHAN